Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

Nagrody Złoty Ekslibris i Superekslibris za rok 20

W dniu 16 kwietnia 2012 roku o godz. 12.00 wręczone zostaną Nagrody Złoty Ekslibris i Superekslibris Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102). Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Nagrodę w kategorii Najlepsza książka o Łodzi Jury przyznało dwutomowej publikacji „Filmowy pałac ziemi obiecanej” - Tom "W stronę muzeum : w stronę filmu”, Tom "W stronę Scheiblerów”.

 

Skład komitetu redakcyjnego: Ewa Magda Bladowska, Elżbieta Czarnecka, Piotr Kulesza, Barbara Kurowska, Mieczysław Kuźmicki (przewodniczący), Elżbieta Stefankiewicz, Krystyna Zamysłowska ; redakcja Ewa Magda Bladowska ; opracowanie graficzne Paweł Kawiński. Książkę wydało Stowarzyszenie Miłośników off Kultury SMoK oraz Muzeum Kinematografii w Łodzi. Nagrodę w kategorii Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej Jury przyznało dwutomowej publikacji „Kutno poprzez wieki. Tom 1, Do 1939 roku ; Tom 2, Lata 1939-2010” pod redakcją Jana Szymczaka. Książkę wydał Prezydent Miasta Kutna, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. S. Żeromskiego w Kutnie oraz Polskie Towarzystwo Historyczne. Oddział w Łodzi. Nagrodę w kategorii Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej Jury przyznało publikacji: „Opoczno i opocznianie w dawnej fotografii” pod redakcją zespołu w składzie: Robert Kowalski, Tomasz Łuczkowski, Jan Siempiński, Bożena Świątek-Mazur, Edward Zagdański. Album wydało Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie.

Jury Nagrody Złoty Ekslibris nie przyznało nagrody w kategorii Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi. Nagrodę Superekslibris przyznano: pośmiertnie Andrzejowi Gramszowi (1947-2011) - za całokształt osiągnięć w zakresie publikacji o Ziemi Łódzkiej, Krystynie Wieczorek – za całokształt dotychczasowych osiągnięć w zakresie publikacji o Ziemi Łódzkiej, redakcji kwartalnika „Kronika Miasta Łodzi” - za całokształt dotychczasowych osiągnięć w zakresie publikacji o Łodzi.

W programie uroczystości wręczenia Nagród Złoty Ekslibris i Superekslibris znajdą się dyskusje z autorami i występy artystyczne. Wstęp wolny.

autor: Julita Twardowska