Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Niesułkowskie pasiaki – fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy i inspirowanych nią warsztatów plastycznych dla młodzieży szkolnej oraz seniorów z udziałem artysty z Łowicza, malarza Arkadiusza Hablewskiego.
Niesułków to malownicza wieś w powiecie zgierskim, w gminie Stryków, w której prężnie działa Dom Kultury – filia OKiR w Strykowie. Jego kierowniczka, Magdalena Błaszczyk, stara się zapewnić ciekawą i różnorodną ofertę zajęć dla odbiorców w różnym wieku. Stąd pomysł zorganizowania wystawy i inspirowanych nią warsztatów plastycznych dla młodzieży szkolnej oraz seniorów z udziałem artysty z Łowicza, malarza Arkadiusza Hablewskiego.

W październiku br. w sali widowiskowej domu kultury zorganizowana została prezentacja jego obrazów z cyklu "Pasiaki", malowanych w ostatnich latach farbami akrylowymi na płótnach różnych rozmiarów. Prace stały się punktem wyjścia do dyskusji na temat współczesnej recepcji sztuki ludowej (w Niesułkowie od 1987 roku działa zespół ludowy "Lipkowianka" wraz z kapelą) oraz zorganizowania w środę, 18 października br. zajęć dla młodzieży z klas siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej w Niesułkowie oraz dla seniorek z Niesułkowa, Anielina i Lipki. Uczestnicy, za pomocą farb plakatowych i akrylowych, na kartonach i płótnach, stworzyli własne wersje pasiaków, które zabiorą na pamiątkę i do dekoracji domów.

Wystawa "Pasiaki", która premierowo pokazywana była w Łódzkim Domu Kultury w sierpniu i wrześniu 2022, potrwa w Niesułkowie do końca października br.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

Kategoria

Sztuka

Adres

Niesułków-Kolonia 14, 95-010 Niesułków-Kolonia

Kontakt

42 719 70 94
505-964-846