Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

Noc Muzeów w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi

Noc Muzeów 2024 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. W programie m. in. premiera spektaklu „Pętla” i Retro Party w Dziale Zbiorów Audiowizualnych.
18 maja 2024 r. – Noc Muzeów 2024 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102) 

W programie:

13.00 – Premiera spektaklu „Pętla”!

Po wydarzeniu odbędzie się rozmowa z twórcami oraz psychologiem specjalizującym się w problemach z uzależnieniem.

Wydarzenie organizowane z okazji ogłoszenia roku 2024 rokiem Marka Hłaski.

Miejsce: Sala konferencyjnej Biblioteki (wejście A, II piętro)

Spektakl Pętla to projekt studencki realizowany przez studentki III roku Produkcji Teatralnej
i Organizacji Widowisk na podstawie powieści Marka Hłaski o tym samym tytule. Opowiada historię Kuby, niespełnionego artysty i alkoholika, który nigdy nie może zaznać spokoju ze strony innych ludzi. Wiecznie oceniany, obserwowany przez jego najbliższych i nie tylko - w jego życiu obecne są spojrzenia ludzi obcych, od samego początku nieprzyjaznych. Ale dlaczego tylko na niego trafia wrogi wzrok? Alkoholizm to przecież nie jedyne z ludzkich uzależnień. Ale to jedno z tych społecznie krytykowanych. Wszyscy postanowili przeżywać życie Kuby, a on nikomu nie zezwolił na dokonywanie sekcji nad sobą. Jeszcze nie teraz.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa na II piętrze "W pętli niepokoju - Hłasko, Holoubek, Has". Prezentowane na wystawie materiały pochodzą ze zbiorów WBP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Łodzi".

Szczegóły: https://www.wbp.lodz.pl/aktualnoci/spotkania-sesje/3627-premiera-spektaklu-ptla-.html

Kontakt: promocja@wbp.lodz.pl, tel. 42 663 03 38

18.00-23.00 - Aranżacja czytelni Działu Zbiorów Specjalnych na średniowieczne skryptorium
i wyodrębnienie stanowisk ekspozycyjnych:


Średniowieczne skryptorium  połączone z prezentacją najstarszych i najciekawszych obiektów z kolekcji strych druków, rękopisów, kartografii, grafiki i fotografii. Wśród atrakcji nie zabraknie mnicha kopiującego starodruk! Pracownicy w tym dniu przebrani będą za stroje z epoki wypożyczone z Teatru Wielkiego w Łodzi.
Muzeum Książki Dziecięcej - prezentacja Kolekcji poprzez książeczki najstarsze, z połowy XVIII wieku oraz współczesne, interaktywne, z rewelacyjną techniką animacji obrazów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie konkurs ze znajomości utworów Jana Brzechwy dla różnych wiekowo fanów oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia z wykorzystaniem  fotościanek  z Królewną Śnieżką, Supermanem i Wonder Woman!
Miejsce: Dział Zbiorów Specjalnych (wejście B)

Kontakt: zbioryspecjalne@wbp.lodz.pl, tel. 42 663 03 24

18.00-23.00 - Retro Party w Dziale Zbiorów Audiowizualnych!

W tę wyjątkową noc bibliotekarze śpiewająco zaprezentują muzyczno-filmowe zbiory znajdujące się w Dziale Zbiorów Audiowizualnych.

Zapraszamy do udziału w muzycznych quizach „Jak to leciało” oraz „Ustrzel nutkę”, natomiast jeśli jesteś kinomanem zapraszamy do udziału w quizie „Filmowy wydźwięk”.

Z niejednej osoby wyłonimy muzyczny talent wirtuoza, pomagając zagrać na gitarze lub pianinie przy pomocy Makey-Makey.

Najmłodszych uczestników zapraszamy do kącika małego melomana.

Wszystkim zwiedzającym, którzy tego dnia przyjdą do Działu Zbiorów Audiowizualnych przebrani za dowolnego piosenkarza lub aktora wręczymy niespodzianki!

Miejsce: Dział Zbiorów Audiowizualnych (wejście A).

Kontakt: muzykalia@wbp.lodz.pl, tel. 42 663 03 59

18.00-23.00 – Cykl zabaw literackich promujących czytelnictwo i zbiory Biblioteki

Zabawa fotograficzna „Słowa w książkach zaklęte” – układanie sentencji, treści marzenia, spójnego zdania z tytułów książek umieszczonych na grzbietach i utrwalanie ich na zdjęciu

Akcja „Z książką bliżej – czytelnicza mapa świata” – zaznaczanie miejsc akcji ulubionej lub ostatnio przeczytanej książki

Fotościanka „Książka doda Ci skrzydeł” – zrób zdjęcie z ulubioną / wybraną książką na tle przygotowanej specjalnie na tą okazję fotościanki!
Miejsce: hol przy szatni, mały hol (wejście A)
Kontakt: Dział Informacji Naukowej, informacja@wbp.lodz.pl, tel. 42663 03 33

18.00-23.00 – Zapisy do Biblioteki

Nasza karta biblioteczna to dostęp do kilkuset tysięcy materiałów – dla dzieci i dorosłych – a to wszystko w jednym miejscu! W Łodzi przy ul. Gdańskiej 100/102!

Serdecznie zapraszamy!