Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

Nowe wyposażenie pracowni konserwacji i badań nad zabytkami

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w ramach zadania pn. Revitalizacja Pracowni Konserwacji - etap I otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na zakup wyposażenia Pracowni Konserwacji i Badań nad Zabytkami.
Celem pierwszego etapu rewitalizacji Pracowni Konserwacji jest wyposażenie jej w nowe urządzenia i sprzęt zapewniające, bezwzględnie konieczną ochronę zabytkom, przechowywanym w Muzeum.

Obecnie pod opieką Muzeum znajduje się łącznie ok. 300 000 zinwentaryzowanych obiektów, z których znacząca część wymaga działań konserwatorskich. W związku z tym, zakupione zostaną urządzenia umożliwiające usprawnienie i doskonalenie zabiegów konserwatorskich: na obiektach z drewna – wielofunkcyjna maszyna stolarska, pilarka i szlifierka taśmowa, stół stolarski i wyrzynarka precyzyjna, a na obiektach z metalu i innych z tworzyw – dmuchawo-odkurzacz, myjka parowa, miernik parametrów środowiskowych, stół konserwatorski z regulowanym blatem, lampa laboratoryjna i ręczny mikroskop cyfrowy ze statywem, zestaw do fumigacji azotem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Kategoria

Wiadomości

Adres

pl. Wolności 14, 91-415 Łódź

Kontakt

http://www.maie.lodz.pl/
tel.: 42 632 84 40
email: muzeum@maie.lodz.pl