Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =

O regionie w "Kalejdoskopie"!

W kwietniowym „Kalejdoskopie” jak zawsze sporo o regionie!

W kwietniowym „Kalejdoskopie” jak zawsze sporo o regionie:

– Burmistrzowie Brzezin i Pajęczna oraz prezydent Pabianic opowiadają o najważniejszych imprezach w swoich miastach. Dowiadujemy się więc o Dniach Brzezin z koncertami, warsztatami gospel i wyborami Małej Miss, o Zjeździe Miłośników Koni, poprzedzonym wystawą najpiękniejszych koni śląskich oraz o Pabianickim Maratonie Sztuki, podczas którego można kupować niezwykłe przedmioty wykonane przez lokalnych twórców.

– Obecny rok jest szczególny dla Kutnowskiego Domu Kultury – obchodzi 40-lecie w rozbudowanym gmachu, a także otwiera swoją filię: Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Poza tym cieszy się z nowej powierzchni wystawienniczej o imponującej kubaturze.

– Stanisław Imieniński to artysta o ogólnopolskiej sławie. Mimo to pozostał w Radomsku, w którym się urodził i tam tworzy do dziś. Jego edukacja artystyczna zakończyła się na liceum – jest więc prawie samoukiem – wyjątkowo zdolnym.

– Bobrowniki są znane z ostatkowego „chodzenia z misiem” od domu do domu, ale działa tam też ośrodek kultury – od kilku lat mieszczący się w nowej, pięknej siedzibie. Ponadto we wsi istnieje dziecięcy zespół ludowy.

– W 2011 roku Uniejów stał się uzdrowiskiem! To z pewnością przyciągnie jeszcze więcej turystów, którzy i tak tłumnie przybywają do miejscowych term. Ale miasto nie tylko termami i zamkiem stoi. Niebawem zostanie tu otwarty Dom Pracy Twórczej – baza wypadowa na plenery artystyczne, tworzona wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi.

 

Autor artykułu: bos.