Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =

Od Kujawiaka do Oberka. Autentyzm i inspiracje

Trwają zgłoszenia do Festiwalu „Od Kujawiaka do Oberka. Autentyzm i Inspiracje” czyli kontynuacji jednego z najstarszych festiwali muzyki ludowej w województwie łódzkim – Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do oberka...”.
Organizatorem wydarzenia było dotychczas Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Tegoroczną edycję Festiwalu zaplanowano w odświeżonej formule. Jego organizacją zajmie się Łódzki Dom Kultury we współpracy z Warckim Centrum Kultury.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone są ludowe kapele autentyczne i opracowane, instrumentaliści ludowi, mistrzowie instrumentaliści wraz ze swoimi uczniami, a także zespoły inspirowane folklorem. Mile widziani są nie tylko twórcy zamieszkujący teren województwa łódzkiego, ale szeroko pojętej Polski Centralnej.

Zgłoszenia można przesyłać do dnia 26 kwietnia 2023 r., pocztą tradycyjną na adres Łódzkiego Domu Kultury (ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź) lub mailem: osrodekregion@ldk.lodz.pl. Zajęcie wysokich miejsc w konkursie będzie dla muzyków ludowych przepustką do zaprezentowania się podczas 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Festiwal odbędzie się 27 maja 2023 r. przy Kąpielisku Miejskim w Warcie.

Poniżej plakat oraz karty zgłoszenia do pobrania.