Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

„Odmienne stany świadomości Martina Scorsese”

Klub Filmowy „Klatka po klatce” w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na wykład Pana Macieja Krauze pt. „Odmienne stany świadomości Martina Scorsese”.
Spotkanie odbędzie się 24 marca 2023 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Biblioteki.

Wykładowi towarzyszyć będzie pokaz filmu "Wyspa tajemnic" w reż. Martina Scorsese, którego akcja rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej, gdzie prowadzone jest śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek szpitala psychiatrycznego przez federalnych szeryfów Tedda i Chucka.

Wydarzenie z udziałem tłumacza Polskiego Języka Migowego.

Wstęp wolny!


Maciej Krauze – magister kulturoznawstwa oraz stosunków międzynarodowych ze specjalnością orientalną. Obecnie doktorant w Instytucie Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. Redaktor i współautor monografii zbiorowej z okazji jubileuszu powstania WSMiP UŁ, autor artykułów oraz tekstów popularnonaukowych. Jego zainteresowania skupiają się wokół filmoterapii, psychoanalitycznej teorii kina oraz kina japońskiego.

Wydarzenie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia grantowego „Łódzkie sensorycznie”, finansowanego z projektu KULTURA BEZ BARIER przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kolejne spotkanie Klubu Filmowego "Klatka po klatce" odbędzie się 14.04.2023 r. o godz. 17.00. Gościem będzie Pan Janusz Wiśnioch, który opowie o westernie, czyli mitologizowaniu Dzikiego Zachodu.