Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =

Otwarte Mistrzostwa Mażoretek w Poddębicach

21 kwietnia, po raz pierwszy w Poddębicach, rozegrano Mistrzostwa Mażoretek Polski Środkowej. Impreza odbyła się  dzięki współpracy Poddębickiego Domu Kultury i Sportu i Stowarzyszenia Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich w Opolu. Zawody wyłoniły najlepsze zespoły i formacje do udziału w Mistrzostwach Polski w Opolu. Impreza miała na celu propagowanie tej mało znanej formy tańca..Wystąpiło 11 zespołów reprezentujących województwa łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie. 

 

21 kwietnia, po raz pierwszy w Poddębicach, rozegrano Mistrzostwa Mażoretek Polski Środkowej. Mażoretki, czyli grupy paradnie ubranych dziewczyn, występują najczęściej na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym pałeczkami. Dziś to zapomniana forma widowisk.
 
Impreza odbyła się  dzięki współpracy Poddębickiego Domu Kultury i Sportu i Stowarzyszenia Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich w Opolu. Zawody wyłoniły najlepsze zespoły i formacje do udziału w Mistrzostwach Polski w Opolu. Impreza miała na celu propagowanie tej mało znanej formy tańca..
 
Wystąpiło 11 zespołów reprezentujących województwa łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie. Formacje prezentowały indywidualny styl z ciekawymi pomysłami na show. Obok doskonałych prezentacji scenicznych widzowie mogli podziwiać piękne stroje i makijaże uczestników. Impreza odbyła się w hali sportowej Gimnazjum w Poddębicach i zgromadziła liczną publiczność.
 
Kolejne Mistrzostwa Mażoretek, Polski Środkowej już za rok i już dziś zapraszamy do udziału w nich wszystkich, którzy realizują się w tych formach tańca. Szczególne podziękowania kierujemy do instruktorów zespołów Pań : Anety Brewińskiej (GWIAZDKI- Poddębice), Żanety Cwaliny-Śliwowskiej (Różańskie Mażoretki- Różan), Karoliny Gruchot-Krysiak (DALIA-Poddębicki Dom Kultury i Sportu), Oliwii Niewiadomskiej i Haliny Białeckiej (FAME -Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Łódź), Renaty Pabich (SIETE- Bukowiec), Pauliny Pawińskiej (MAESTRIA- Łubnice).
 
PDKiS pdkis@op.pl