Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

"Pogadaj ze mną"

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego "Pogadaj ze mną", który odbędzie się 26 kwietnia 2012 roku o godz. 19.00. Wykonawcami koncertu są: Wojciech Młynarski – narrator Agnieszka Wilczyńska – śpiew Janusz Szrom – śpiew Włodzimierz Nahorny – fortepian Andrzej Łukasik – kontrabas Sebastian Frankiewicz - perkusja. Cena biletu - 40 zł.

 

Na koncercie zostanie zaprezentowanych szesnaście najnowszych piosenek Wojciecha Młynarskiego, do których muzykę napisał Włodzimierz Nahorny.

 

Wojciech Młynarski tak mówi o tym projekcie: „Ta płyta powstała z inspiracji muzycznej. Tekst jest tu służebny względem muzyki. Włodzimierz Nahorny dał mi 16 skomponowanych przez siebie melodii i dawno już nic mi się tak nie spodobało. W tych kompozycjach w rytmach bossa-novy, samby, swingu czy jazzowej ballady było mnóstwo liryzmu i dramatyzmu, delikatności i energii. Na te melodie chciałoby się śpiewać o miłości, radości, czułości i wiecznej potrzebie nadziei. To wszystko w tych melodiach usłyszałem i te treści starałem się odczytać w moich tekstach. Spróbowałem stworzyć w moich tekstach pewien świat ludzkich uczuć, które są uniwersalne. Reszty dokonali aranżerzy – K. Herdzin i A. Jagodziński, wszyscy świetni muzycy i wszyscy wykonawcy, których nazwiska znajdują się na okładce. Pozostaje pytanie, jaka jest artystyczna wartość tego przedsięwzięcia, czy trafia ono w gust i zapotrzebowanie publiczności? Tu odpowiedź nie jest prosta. Nam, twórcom wydaje się, że ta płyta będzie miała swoich odbiorców. Bo przy zalewie piosenki, która jest wytworem bieżącej mody, zawsze jest wysepka, na której znajdą się piosenki jak z tej płyty. Piosenki nie schlebiające taniemu gustowi, odwołujące się do bardziej wysublimowanych uczuć. I co najważniejsze – napisane sercem i zabiegające o ludzkie serca. Na słuchanie takich właśnie piosenek chcę Państwa namówić. Życzę przyjemnych wrażeń”. Wojciech Młynarski

 

autor: Teresa Mosingiewicz