Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

"Pomoc domowa radzi" - ostatni odcinek!

Fot. Teatr Powszechny w Łodzi

Od czwartku 24 czerwca na kanale YouTube Teatru Powszechnego w Łodzi dostępny będzie ostatni odcinek serialu „Pomoc domowa radzi”. To finał drugiego sezonu i podsumowanie ponad 45 odcinków, w których uwielbiana przez widzów kultowa pomoc domowa Nadia przeprowadzała nas przez czas pandemii. Finałowy odcinek to zarówno retrospekcja i wspomnienia, jak i wyznaczenie nowych dróg bohaterom. 
Co dały im cotygodniowe spotkania? W którą stronę pójdą Nadia, Olga, Agnieszka, Julia, Robert i Czarek? Jakie są ich plany i co pozytywnego może z nich wyniknąć?

Przygoda z teatralnym serialem zaczęła się niemal półtora roku temu. Premiera inaugurującego odcinka „Pomoc domowa radzi” odbyła się w marcu ubiegłego roku - zaraz po pierwszym lockdownie, kiedy teatry przestały grać na żywo. Był to pierwszy teatralny serial, który powstał w czasie pandemii. Pozwolił Teatrowi w nowy sposób budować relację z widzami oraz stworzył aktorom przestrzeń do pracy w czasie, kiedy nie mogli grać na scenie. Serial oglądać można było na YouTubie oraz na antenie Telewizji TOYA. W sumie każdy z odcinków z Nadią w roli głównej obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób.

Przechodzenie na „tryb zdalny”, święta i Sylwester obchodzone za pośrednictwem komunikatorów, fala rozwodów i przemocy w rodzinach, szczepienia przeciwko COVID, sytuacja teatrów w czasie lockdownu – to tylko niektóre z tematów, które podejmował serial, reagując na bieżące wydarzenia. Siłą serialu jest to, że zmieniał się z tygodnia na tydzień, był odpowiedzią na to, co dzieje się w otaczającej rzeczywistości. Z perspektywy czasu można nawet powiedzieć, że stał się takim dziennikiem z czasów pandemii. Bardzo ważne było dla nas, aby przypominać Widzom, że jesteśmy razem. Zależało nam też, aby pokazać, że w tym trudnym dla wszystkich czasie powinniśmy być dla siebie lepsi, że potrzebujemy więcej empatii. Podejmowaliśmy ważne, trudne tematy, ale dzięki komediowej formie serial był też pewnego rodzaju terapią przez śmiech – mówi dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska, pomysłodawczyni serialu.

W serialu wystąpili Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Paulina Nadel, Jakub Kryształ, Jakub Kotyński, Arkadiusz Wójcik oraz (w jednym odcinku) Diana Krupa i Filip Jacak. Za dźwięk i muzykę odpowiedzialny był Bartosz Adamiak. Operatorami kamery i montażystami byli Marcin Gwarda (pierwsze odcinki) oraz Rafał Czekajewski (pozostałe odcinki). Opiekunem artystycznym serialu była Ewa Pilawska. 

Wszystkie odcinki serialu są dostępne na kanale YouTube Teatru Powszechnego w Łodzi.

Premierę 15., finałowego odcinka drugiego sezonu „Pomoc domowa radzi” będzie można obejrzeć również w piątek 25 czerwca oraz 2 lipca o 19:30 na antenie TV TOYA.

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Legionów 21, 90-001 Łódź

Kontakt

tel. 42-633-25-39
http://www.powszechny.pl/