Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

Poświęcenie Krzyży Powstańczych

W dniach 19 i 21 czerwca 2022 roku, w miejscowościach Skotniki i Żeleźnica odbyły się uroczystości związane z poświęceniem Krzyży Powstańczych z 1863 i 1864 roku, w ramach projektu „Pejzaż pamięci – rekonstrukcja krajobrazu historycznego”.
Obiekty stanęły w miejscach potyczek polskich oddziałów z wojskami rosyjskimi.

Poniżej fotorelacja ze święcenia Krzyży.

Realizowany przez Łódzki Dom Kultury i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego projekt, ma na celu ochronę krajobrazu kulturowego, zwrócenie uwagi na miejsca związane z lokalną i krajową historią, wzmacniania wspólnoty oraz spopularyzowanie osiągnięć twórczości nieprofesjonalnej.

W przeświadczeniu realizatorów, projekt, przyczyni się również do wzbogacenia walorów turystycznych terenów objętych zasięgiem realizowanego przedsięwzięcia. Zrekonstruowane obiekty uatrakcyjnią między innymi piesze i rowerowe ścieżki turystyczne, mogą także stanowić pomoc przy realizacji programów edukacyjnych dla szkół.


Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – Niepodległość po polsku.Kategoria

Wiadomości