Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

"Powroty - pejzaż wewnętrzny" – malarstwo Jacka Świgulskiego

fot. Paweł Buchardt

W Galerii Imaginarium w Łódzkim Domu Kultury do 14 kwietnia prezentowana jest wystawa malarstwa Jacka Świgulskiego. Zaplanowano wydarzenia towarzyszące – warsztat malarski z artystą oraz autorskie oprowadzanie po wystawie.
• MALARSKI WARSZTAT WYOBRAŹNI inspirowany wystawą – 21.03 /wtorek/ godz. 16.30

Zajęcia plastyczne adresowane są do osób posiadających różne doświadczenie plastyczne. Może w nich uczestniczyć zarówno młodzież, jak i osoby w dojrzałym wieku. W odróżnieniu od typowego schematu zajęć plastycznych zakładającego zwykle obserwację natury i jej skrupulatne odtwarzanie, proponowany warsztat będzie kładł większy nacisk na wyobraźnię – na jej stymulację i rozwój – czyli na kształtowanie postawy kreatywnej i twórczej.
Czas trwania: 120-180 minut

• AUTORSKIE OPROWADZANIE po wystawie, wzbogacone krótkim wykładem z zakresu teorii kompozycji obrazu – 1.04 /sobota/ godz. 14.30

Na oba wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do galerii.

Wystawa eksponowana będzie do 14 kwietnia.
Galeria Imaginarium jest czynna: od wtorku do piątku w godzinach 14:00-18:00, w soboty w godzinach 10:00-14:00
bilety: 4 zł, w środy wstęp wolnyJacek Świgulski – artysta, pedagog. Postać ważna dla łódzkiej kultury, o czym świadczy choćby tłok, jaki zazwyczaj panuje na jego wernisażach. W swoim dorobku ma już ponad trzydzieści wystaw indywidualnych. Stale współpracuje z liczącymi się galeriami komercyjnymi w kraju, a jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii, Holandii i Szwajcarii.


Autorem fotorelacji z wernisażu (poniżej)  jest Paweł Buchardt.