Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Region Kultury - odcinek 4

Zapraszamy do obejrzenia czwartego odcinka programu Region Kultury realizowanego przez Łódzki Dom Kultury i TVP Łódź. 

Czwarty odcinek Regionu Kultury wypadł w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, dlatego też postanowiliśmy zaprezentować w nim najciekawsze obrzędy i zwyczaje wielkanocne, które są kultywowane w województwie łódzkim.

 

Z kamerą odwiedziliśmy Opoczno, gdzie odbyła się tradycyjna Baba Wielkanocna - prezentacja stołów wielkanocnych, wspaniałych potraw i dekoracji świątecznych. Zostaliśmy także zaproszeni do Konstantynowa Łódzkiego, w którym ustawiono niezwykłą instalację - "Karuzelę z pisankami", która stanowi wesoły akcent promujący działania konstantynowskiego Domu Kultury. Na koniec zapraszamy na podróż w czasie, do Skansenu w Maurzycach koło Łowicza, gdzie zespół obrzędowy z Chojnego zaprezentował zwyczaj tradycyjnego dyngusowego obchodzenia wsi.

 

Przypominamy, że program Region Kultury można oglądać w każdy poniedziałek o 18.15 na antenie TVP Łódź.Jednocześnie zachęcamy wszystkich twórców i animatorów kultury do przesyłania informacji o ciekawych wydarzeniach kulturalnych w regionie na adres: a.ciarkowska@ldk.lodz.pl