Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Rewizor przyjechał do Radomska

Długi weekend majowy rozpoczął się teatralnie. 30 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku wystąpił Teatr im. S. Jaracza w Łodzi, prezentując sztukę Nikołaja Gogola "Rewizor".

Długi weekend majowy rozpoczął się teatralnie. 30 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku wystąpił Teatr im. S. Jaracza w Łodzi prezentując "Rewizora".

 

„Rewizor” wg Marka Fiedora to sztuka odczytana na nowo – jest obrazem polskiej, współczesnej i prowincjonalnej rzeczywistości. Scenografia, która jest symbolem przemian przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, przenosi nas w czasy PRL-u i młodego, dzikiego kapitalizmu. Reżyser odchodzi od podręcznikowej interpretacji utworu. Strach przed władzą dokucza mniej niż kiedyś, jednak mechanizm omamienia nadal działa skutecznie. W inscenizacji Fiedora współczesny człowiek żyje marzeniami – o lepszym życiu, majątku, sławie. Cel uświęca środki. Służalczość, nieuczciwość i obłuda nadal są chorobami ludzkości. I choć od czasów Gogola minęły niemal dwa wieki, wciąż musimy śmiać się z samych siebie.

 

autor: Magdalena Blada