Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Smaki dziedzictwa według Roberta Makłowicza

„Smaki dziedzictwa” to hasło tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. A jakie smaki dziedzictwa bliskie są sercu Roberta Makłowicza, niewątpliwego znawcy kulinariów oraz związanych z nimi obyczajów i tradycji? Odpowiedź znajdziecie w podcaście z cyklu „ Kółko kulturowe”, do którego posłuchania zaprasza Narodowy Instytut Dziedzictwa.
„Smaki dziedzictwa według Roberta Makłowicza” to rozmowa dziennikarki radiowej Katarzyny Pruchnickiej, dla której kuchnia stanowi od lat niewyczerpane źródło inspiracji, z Robertem Makłowiczem, osobowością telewizyjną, niekwestionowanym ekspertem w dziedzinie kulinariów, autorem książek i pasjonatem historii, który o kuchni opowiada w sobie tylko właściwy, ujmujący sposób.

Jakie smaki od dziesięcioleci królują na polskich stołach? W jakim stopniu zakręty historii wpłynęły na nasze kulinaria? Co mówią o nas produkty, które codziennie kładziemy na talerz? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi znajdujemy w nagraniu. Nie brak tu barwnych anegdot i ciekawostek, smaków i zapachów rodem z dzieciństwa, przepisów z wyblakłych notesów babć i innych smakowitych wątków.

Audycja może być doskonałym źródłem pomysłów dla wszystkich tych, którzy aktywnie działają na rzecz upowszechniania dawnych zwyczajów, przepisów, regionalnych dań, tradycji kulinarnych i obiektów z nimi związanych. To także idealna inspiracja dla organizatorów wydarzeń w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa.Narodowy Instytut Dziedzictwa to państwowa instytucja kultury, stanowiąca eksperckie i opiniodawcze wsparcie dla Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Misją NID jest tworzenie podstaw dla zrównoważonej ochrony dziedzictwa kulturowego w celu jego zachowania dla przyszłych pokoleń poprzez wyznaczanie i upowszechnianie standardów ochrony oraz konserwacji zabytków, kształtowanie świadomości społecznej w zakresie wartości i zachowania dziedzictwa kulturowego, a także gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie

Kategoria

Wiadomości