Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Spotkanie z Anną Kulik

Dyskusyjny Klub Książki, Klub Miłośników Fantastyki „Sagitta” i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zapraszają na spotkanie z Anną Kulik – współautorką serii książek o sekretach Łodzi i województwa łódzkiego.
Autorka opowie o stolicy województwa i przytoczy najciekawsze historie z regionu sieradzkiego. Opowieść wzbogacona zostanie prezentacją zdjęć.

Spotkanie odbędzie się 28 czerwca 2022 r. (wtorek) o godzinie 17:00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, ul. Żwirki i Wigury 4.

Anna Kulik urodziła się 20 maja 1972 roku w Łodzi. Studiowała prawo, dziennikarstwo i komunikację społeczną. Jest także absolwentką stosunków międzynarodowych. W 1994 roku rozpoczęła pracę w mediach. Pierwsze zawodowe kroki stawiała w łódzkiej redakcji „Super Expressu”. Od 1997 roku pracowała w „Wiadomościach Dnia”, zaś od 2000 – w „Dzienniku Łódzkim”.
W 2004 roku rozpoczęła pracę w Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Następnie, także w Warszawie, podjęła się założenia Agencji Prasowej Polskapresse. 1 kwietnia 2005 roku wróciła do pracy w redakcji „Dziennika Łódzkiego”. Pracowała w nim nieprzerwanie do października 2014 roku. Jako szefowa Działu Wydarzenia, a następnie zastępca redaktora naczelnego, Anna Kulik specjalizowała się w wywiadach z politykami i osobami odpowiedzialnymi za sprawy ekonomii i bezpieczeństwa. Przeprowadziła wywiady m.in. z Tadeuszem Mazowieckim, Lechem Wałęsą, Jarosławem Kaczyńskim, Leszkiem Millerem, Bronisławem Komorowskim.
W ostatnich latach Anna Kulik zajmowała się wydawnictwami poświęconymi mało znanej historii Łodzi i regionu, której jest wielką pasjonatką. Jest autorką książek: „Wywiad rzeka z prezydentem Łodzi Józefem Niewiadomskim”, a także trzech części „Sekretów Łodzi”.
W 2008 roku została wyróżniona Honorową Odznaką za Zasługi dla Miasta Łodzi.


Współorganizatorem spotkania jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.