Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =

Spotkanie z Krzysztofem Sowińskim

Drugie w tym roku spotkanie z cyklu „Przestrzenie literatury”, na jakie zaprasza Artur Fryz do Kutnowskiego Domu Kultury będzie miało nietypowy charakter.

Z racji tego, że jego gość debiutujący właśnie jako powieściopisarz łodzianin Krzysztof Sowiński dał się wcześniej poznać jako reżyser filmowy - rozbite zostało na dwa odcinki. Pierwszy, dla amatorów kina będzie miał miejsce 11 kwietnia br. o godz. 18.00. W kawiarni KDK odbędzie się projekcja filmu „Pantarej” - polskiej produkcji z roku 1987 poświęconej, najogólniej rzecz ujmując, narkomanii, która przypomni go jako reżysera. Projekcji towarzyszyć będzie prezentacja dokumentu dotyczącego filmu z obszernym wywiadem z Pawłem Królikowskim – odtwórcą głównej roli.

 Drugi odcinek, na który dom kultury zaprasza 12 kwietnia 2012 r. o godz. 18.00 do Kawiarni KDK będzie już spotkaniem z żywym Twórcą i poświęcony będzie przede wszystkim powieści, która ukazała się w tym roku w łódzkim wydawnictwie Kwadratura.Akcja „Esplanady” rozgrywa się w Łodzi w latach 1956-62. Bohaterem zbiorowym jest grupa chłopców chodzących do jednej z łódzkich podstawówek. Każdy rozdział to kolejny rok ich edukacji i dojrzewania. Książka jest mocno osadzona w realiach epoki - zarówno obyczajowych, jak i społecznych, a nawet politycznych. Interesujący jest sposób konstrukcji książki, metoda narracji. Ciekawy jest sposób portretowania miasta, istotny wątek żydowski.

Krzysztof Sowiński, ur. 19.03.1948 roku w Łodzi. Absolwent Wydziału Prawa w Uniwersytecie Łódzkim i Wydziału Reżyserii Filmowej w PWSFTviT w Łodzi. Reżyser i scenarzysta. Autor filmów fabularnych: Zapowiedż ciszy (wspólnie z Lechem Majewskim), Promień, Wakacje w Amsterdamie czy Pantarej, który w 1988 roku prezentowany był na Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Od blisko dziesięciu lat prowadzi w Łodzi galerię sztuki „J”. Esplanada jest jego debiutem książkowym.

 

ZAPRASZAMY 11,12 kwietnia 2012, godz. 18.00 kawiarnia KDK, wstęp wolny.

Autor artykułu: Artur Fryz/AS