Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =

Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Milewskim

22 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Milewskim.
Na spotkaniu opowiadał o części Tokio zwanej Shitamachi, czyli Dolne Miasto, w którym mieszkał i z którym się zżył. To miejsce poprzecinane wąskimi alejkami, z ludźmi którzy się wzajemnie znają, nie są anonimowi, miejsce pełne małych warsztatów rzemieślniczych, niewielkich sklepików, kiosków, herbaciarni  oraz targów. Także miejsce pełne parków, świątyń i chramów, w którym odprawia się uroczystości religijne i różne rytuały, urządza festiwale, gdzie można nieco odetchnąć i oddać się zadumie. Opowieść dopełniona była pokazem niesamowitych fotografii. Pan Piotr odpowiedział też na wiele pytań dotyczących Japonii, doświadczeń związanych z mieszkaniem tam i podróżowaniem po tym kraju. Osoby zainteresowane tematem mogły też nabyć najnowszą książkę naszego gościa: „Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta”, w której opisuje tą mniej znaną twarz japońskiej stolicy.

Spotkanie z Piotrem Milewskim zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy łęczyckiej bibliotece.

Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kategoria

Literatura

Adres

ul. Konopnickiej 11, 99-100 Łęczyca

Kontakt

http://www.bibliotekaleczyca.pl/