Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =

Sukces muzyków województwa łódzkiego w Kazimierzu

Kapela Kosylaków

W dniach 27-29 sierpnia 2021 roku w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbył się 55. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Wszyscy nominowani przez Łódzki Dom Kultury przedstawiciele województwa łódzkiego zostali laureatami Festiwalu.
Nagrodę Główną – BASZTĘ  przyznano Kapeli im. Tadeusza Kubiaka z Leśmierza, natomiast I Nagrodę otrzymała Kapela Romana Wojciechowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego, laureatem II Nagrody została Rodzinna Kapela Kosylaków z Brzustowa, Wyróżnienie otrzymała Kapela Józefa Tomczyka z Mroczek Małych.

W ramach konkursu „Mistrz i Uczeń” w grupie instrumentalistów Nagrody II stopnia zdobyli: Roman Wojciechowski i Wiktoria Chwalińska z Teodozjów i Józef Tomczyk z Julią Grzelaczyk z Mroczek Małych, w grupie śpiewaczej wyróżniono Jagodę Majtykę z Zespołem Śpiewaczym z Białej. W kategorii zespołów śpiewaczych Wyróżnienie przyznano grupie męskiej Zespołu Śpiewaczego „Ostrowiacy” z Ostrówka. W kategorii solistów śpiewaków II Nagrodę otrzymała Anna Skolimowska ze Stobnicy Piły.

Integralną częścią 55. Festiwalu były również Targi Sztuki Ludowej. Także w tym roku województwo łódzkie było reprezentowane przez liczną grupę twórców.


Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


fot. Małgorzata Kaszuba-Dziurowicz, Andrzej Białkowski

Kategoria

Muzyka