Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Szkolenie online: edukatorzy i animatorzy

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line adresowane do nauczycieli, edukatorów, lokalnych animatorów kultury, poświęcone detalowi architektonicznemu jako wehikułowi do poznania świata. Zastanowimy się wspólnie nad rolą, specyfiką i pochodzeniem zdobień architektonicznych i nad możliwością wykorzystania ich potencjału w edukacji regionalnej, polonistycznej czy szerzej - humanistycznej.
Spotkanie podzielone będzie na trzy części. Zaprezentujemy m.in. materiały edukacyjne, które powstały w ramach projektu "Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych". Wejdź z nami do świata lokalnej architektury i zainspiruj się!

Termin: 10 grudnia 2020 r., godz. 16.00-19.00

Plan szkolenia:

16.00-17:00 Detal - dlaczego warto się nim zainteresować? Podczas prelekcji uczestnicy i uczestniczki spotkania poznają definicję detalu architektonicznego, jej możliwe rozszerzenia i zawężenia oraz wynikające z nich konsekwencje poznawcze. Zaprezentowane zostaną rozmaite przykłady dziedzictwa, które staną się "wehikułem opowieści" - pretekstem do przedstawienia historii, - zarówno samego detalu (pochodzenie, materiały, funkcje, etc.), jak i różnego typu fenomenów kulturowych związanych z jego obecnością. Tę część spotkania poprowadzi Maria Nowakowska - właścicielka marki "Łódzki detal", popularyzatorka dziedzictwa i animatorka kultury, dyrektorka międzynarodowego Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest.

17:00-18.30 Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak zostały skonstruowane w ramach projektu scenariusze warsztatów i jak z nich korzystać. Pokażemy także, że humanistyka jest otwarta na wszelkie inspiracje, a architektura staje się punktem wyjścia do wielu niezwykle interesujących, rozwijających i kreatywnych działalności. Wszystkie te elementy postaramy się umieścić w edukacji szkolnej i wskazać kilka inspiracji, dróg, których początkiem jest detal architektoniczny. Tę część spotkania poprowadzi dr Karolina Kołodziej.

18.30-19.00 Pytania, wnioski, pomysły uczestniczek i uczestników.

Szkolenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


Szkolenie odbędzie się na platformie Clickmeeting.

Limit osób: 30.
 
Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/1vgzKfIhIChZQcr4e2scCMDogalw-kTWE3FIiqJXRIdo/edit?usp=sharing

Informacje organizacyjne

Uczestnik, który chce wziąć udział w szkoleniu on-line, powinien spełniać następujące warunki:
  • posiadać dostęp do komputer podłączonego do sieci internetowej, wyposażonego w głośniki lub możliwość podpięcia słuchawek
  • posiadać system Windows 7 lub nowszy
  • posiadać przeglądarkę Microsoft Edge, Mozilla Firefox 75 lub wyższy, Google Chrome
  • wejść o określonej godzinie do "wirtualnego pokoju", którego adres Uczestnik otrzyma przed spotkaniem w wiadomości e-mail od Organizatora.

Spotkanie będzie realizowane w ramach projektu pn. Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
  • 10-12-2020 godz 16:00 - 10-12-2020 godz 19:00

Kategoria

Wiadomości