Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =

Twórcze pisanie – warsztaty dla młodzieży

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na warsztaty literackie dla młodzieży. Prowadzi je edukatorka Paulina Ilska.
Dusze niepokorne, myślące po swojemu i piszące – to właśnie Was szukamy. Wspólnie zbudujemy niepowtarzalny zespół osób, które się wspierają, tworzą niebanalne teksty, mają odwagę nad nimi pracować i nie zawahają się ich wysyłać do wydawnictw.

PROGRAM WARSZTATÓW:
1. Zaczniemy od tego, co Wy piszecie i co Was interesuje. Przyjrzymy się Waszej wrażliwości, miejscu, w którym jesteście, jako „osoby piszące”.
2. Będziemy Was inspirować, dając ciekawe zadania, zarówno do pracy w grupach, jak i indywidualnie. Spróbujecie swoich sił we wszystkich rodzajach literackich, a efekty niejednokrotnie zaskoczą Was samych.
3. Poznacie ciekawe metody creative writing, wspólnie poszukamy sposobów radzenia sobie z niesfornymi bohaterami naszych tekstów i z blokadami twórczymi czyhającymi na pisarzy.
4. Będziemy też pisać krótkie teksty humorystyczne, a nawet copywriterskie – wszystko po to, by ćwiczyć umiejętność precyzyjnego wyrażania myśli i znaleźć formę pisania, która będzie Wam najbliższa.

UWAGA!
Skutkiem ubocznym warsztatów może być szybsze pisanie wypracowań do szkoły, otrzymywanie lepszych ocen, a także większa odwaga i precyzja w wyrażaniu swoich poglądów, myśli i emocji.

EDUKATORKA:
Paulina Ilska - teatrolożka, dziennikarka i edukatorka z państwowymi uprawnieniami pedagogicznymi. Pisała m.in.: do „Dziennika Łódzkiego” i „Reymonta”, publikuje teksty w „Kalejdoskopie” (przy którym prowadziła Pracownię dziennikarską), Kwartalniku Artystyczno-Literackim „Arterie” i „Scenach Polskich”.
Prócz tekstów dziennikarskich popełnia też opowiadania. Ukończyła kursy scenariopisarstwa w Bahama Films w Warszawie i w Krakowie, warsztaty „Napisanie sztuki teatralnej” w Stole Powszechnym w Warszawie.
Uwielbia pracować z młodzieżą i od kilkunastu lat zajmuje się edukacją pozaformalną. Prowadzi warsztaty z dziennikarstwa, twórczego pisania, skutecznego uczenia się i zajęcia w zakresie terapii pedagogicznej.

TERMINY:
Czwartki g. 17.45 -19.15.
Warsztaty będą prowadzone do końca czerwca 2022 r. i będą kontynuowane we wrześniu 2022 r.

UCZESTNICY:
Młodzież w wieku 13-18 lat. Grupa – 12 osób

ZAPISY:
e-mail: edukacja@aoia.pl
tel. 42 633 26 41

INWESTYCJA:
100- zł/mies za 4 zajęcia w miesiącu (w sumie 8 godzin zajęć w miesiącu - 2 godziny tygodniowo)

Organizator i miejsce zajęć: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Kategoria

Literatura

Adres

ul. Zachodnia 54/56, 90-403 Łódź

Kontakt

tel. (42) 633 26 41
sekretariat@aoia.pl
http://www.aoia.pl