Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Tydzień Bibliotek w Aleksandrowie Łódzkim

Od 8 do 28 maja w Biblioteka w Aleksandrowie Łódzkim włącza się do obchodów Tygodnia Biblotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Biblioteka w grze". W programie m.in. spotkania, wystawy, gra w kalambury, zajęcia dla dzieci, warsztaty litracko-plastyczne dla młodzieży.

 

Od 8 do 28 maja w Biblioteka w Aleksandrowie Łódzkim włącza się do obchodów Tygodnia Biblotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Biblioteka w grze". W programie m.in. spotkania, wystawy, gra w kalambury, zajęcia dla dzieci, warsztaty litracko-plastyczne dla młodzieży.

 

Dużym przedsięwzięciem majowym będą obchody Tygodnia Bibliotek w Aleksandrowie, które w tym roku przebiegają pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze". Będzie to święto Bibliotekarzy. Przygotowaliśmy na ten czas razem z Biblioteką Publiczną im. Jana Machulskiego ( naszym Partnerem w działaniach ) wiele interesujących wydarzeń: zaprezentujemy ekslibrisy bibliotek publicznych w Polsce ( na wystawie reprodukcji "Biblioteczne ekslibrisy" ), zaprosiliśmy Krzysztofa  Sowińskiego - porozmawimy o jego powieści  Esplanada ( 11.05.), odbędą się warsztaty  literacko-plastyczne dla młodzieży prowadzone przez poetkę Kingę Twardowską i zaprzyjaźnioną z nami Joannę Hrk ( 23.05 ), będzie kiermasz książek, na który zaprosimy wszystkich mieszkńców Aleksandrowa ( 8 - 15. 05 ), spotkanie z niecodzienną książką-dziełem sztuki wyczarowanym przez studentów ASP w Łodzi.

 

Dzieciaki spotkają się z przedstawicielami wydawcy Akapit -  będzie doskonała zabawa ( 28.05 ). W bibliotecznej czytelni zabawimy się w "Książkowe kalambury" zarówno z dorosłymi jak i dziećmi ( 09.05, 14.05) Do biblioteki zapraszamy wszystkich chętnych, którzy będą chcieli poznać bibliotekę, na spotkanie " Biblioteka od podszewki" czyli droga książki od zakupu do czytelnika( 18.05 ). Bibliotekarze z naszej Biblioteki spotkają się w aleksandrowskich przedszkolach z rodzicami, aby porozmawiać o tym jak dużą rolę w rozwoju dziecka spełnia czytanie jemu książek (Cała Polska Czyta Dzieciom ).

 

Biblioteka to nie tylko gromadzenie i udostępnianie księgozbioru, ale miejsce gdzie można ciekawie spędzić wolny czas, rozwijać swoje zainteresowania, dlatego nie może zabraknąć comiesięcznego spotkania z podróżnikiem - w maju zaprosimy Małgorzatę Kotwicę, która opowie o parkach narodowych USA ( 25.05 )

 

Naszym działaniem chcemy rozbudzić jeszcze większe zainteresowanie czytelnictwem w gminie,zbudzić miłość do książek i szacunek dla pracy bibliotekarzy.Chcemy aby nasza Biblioteka postrzegana była jako tętniący życiem ośrodek kulturalny, w którym można wypożyczyć książki, skorzystać z bogato wyposażonej czytelni, a także uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych.

 

8.05 (wtorek) - godz. 15.05

- Kiermasz książek

- Spotkania Bibliotekarzy w przedszkolach z rodzicami pt "Czytajmy dzieciom"

 

9.05. (środa) godz. 11.00   - Kalambury książkowe -  dla dzieci i młodzieży

 

11.05 (piątek) godz.18.00 spotkanie z Krzysztofem Sowińskim, autorem powieści "Esplanada"

Wystawa reprodukcji ekslibrisów "Biblioteczne ekslibrisy"

 

14.05 (poniedziałek) godz.17.30 spotkanie z czytelnikami Kalambury książkowe dla dorosłych"

 

18.05 ( piątek )  - 11.00    spotkanie z czytelnikami "Biblioteka od podszewki"( dla dzieci i młodzieży )

                                                                                                         - 18.00 ( dla dorosłych )

 

23.05 ( środa ) godz.14.00     warsztaty literacko-plastyczne dla młodzieży ( warsztaty poprowadzą poetka Kinga Twardowska oraz artysta plastyk Joanna Hrk)

 

25.05 (piątek ) godz.18.00    spotkanie Klubu Podróżnika "Parki Narodowe USA cz.I" – pokaz multimedialny Małgorzaty Kotwicy

 

28.05 (poniedziałek ) - godz.15.00 - 17.00 "Książka artystyczna" co to jest?  prezentacja  książek artystycznych wykonanych przez studentów ASP,o tworzeniu książki artystycznej opowie  profesor Dariusz Kaca z ASP

  -   godz.10.00 - 13.00 "Wiosna z Akapitem" - spotkanie z wydawcą książek

 

Autor:  Elka Grochulska