Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Tydzień Bibliotek w Dmosinie

Tydzień Bibliotek z Gminną Biblioteką Publiczną w Dmosinie "Biblioteka ciągle w grze" to ogólnopolski program realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Obchody odbedą się w dniach 8-15 maja. Uroczystości przyciągają uwagę szerokiej opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym. Sprzyjają również popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami. 

 

Tydzień Bibliotek z Gminną Biblioteką Publiczną w Dmosinie "Biblioteka ciągle w grze" to ogólnopolski program realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Obchody odbedą się w dniach 8-21 maja. Uroczystości przyciągają uwagę szerokiej opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym. Sprzyjają również popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami. 
 
Akcja społeczna angażuje wszystkie rodzaje bibliotek, centra kultury, placówki oświatowe, wydawnictwa, media oraz władze lokalne w ukazanie znaczenia książki dla kultury i postępu cywilizacyjnego, rozwoju intelektualnego oraz promocję zawodu bibliotekarza. 
 
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dmosinie obchody rozpoczniemy 8 maja spotkaniem z okazji Dnia Bibliotekarza, w którym będą uczestniczyć bibliotekarze z powiatu brzezińskiego. Wystąpią również dzieci z Koła Teatralnego „Teetrałki” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dmosinie oraz Świetlicy Profilaktyczno –Wychowawczej w Dmosinie. 9 maja i 10 maja klasa I ze Szkoły Podstawowej w Dmosinie będzie miała „Pasowanie na czytelnika”. 11 maja odbędzie się lekcja Przysposobienia czytelniczego dla klasy O ze Szkoły Podstawowej w Dmosini, zaś o godzinie 19.00 „Noc Bibliotek” w Gminnej Bibliotece Publicznej. 15 maja klasy III będą miały spotkanie nt: „Moja ulubiona książka". 16 maja odbędzie się lekcja biblioteczna połączona z konkursem czytelniczym „Baśnie wielu pokoleń” dla klasy II ze Szkoły Podstawowej w Dmosinie. 21 maja będzie miało miejsce spotkanie , na którym zaproszony gośc przeczyta bajkę dla dzieci z  Przedszkola działającego przy Zespole Szkół Samorządowych w Dmosinie.
 
Dodatkowo przez cały rok biblioteka prowadzi  Kiermasz Taniej Książki za symboliczną złotówkę. W maju również obowiązuje amnestia dla czytelników, „Dłużnicy” mogą zwrócić książki bez dodatkowych kosztów. Tygodniowi Bibliotek będzie towarzyszyć wystawa „Książka ciekawie wydana”. 
 
 
 
Joanna Kucińska bibl.dmosin@wp.pl