Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =

U Marianny Rzepki - z pracowni twórcy ludowego

W kolejnym filmie z cyklu „Z pracowni twórcy ludowego”, w którym przedstawiani są artyści ludowi z województwa łódzkiego możemy zobaczyć jak pani Marianna Rzepka tworzy batikowe pisanki.


Marianna Rzepka to niezwykle ceniona twórczyni ludowa regionu opoczyńskiego. Kontynuuje rodzinne tradycje, jest córką Stanisławy Dąbrowskiej – wybitnej artystki ludowej.

Pani Marianna tworzy w wielu dziedzinach sztuki ludowej, zajmuje się haftem, koronką, plastyką zdobniczą i obrzędową. Jej pisanki wykonane techniką batikową cieszą się wielkim uznaniem nie tylko etnografów, ale wszystkich miłośników tradycji. Wiedzę i umiejętności przekazała swoim córkom, z którymi wspólnie prowadzi warsztaty i spotkania w izbie regionalnej w swoim domu.

Marianna Rzepka jest laureatką wielu konkursów i przeglądów twórczości ludowej, jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz w prywatnych kolekcjach. Od blisko czterdziestu lat jest członkinią Stowarzyszenia Twórców Ludowych. W 2004 roku została uhonorowana prestiżową Nagrodą im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”.
 

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Kontakt

ldk@ldk.lodz.pl
tel. (42) 633-98-00
e-mail: ldk@ldk.lodz.pl