Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =

U Zofii Pacan - z pracowni twórcy ludowego

Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego dzieci powinny połknąć „kotka” z poświęconej w palmie wielkanocnej gałązki wierzbowej, koniecznie zobaczcie nowy film z cyklu „Z pracowni twórcy ludowego” udostępniony przez Łódzki Dom Kultury.
Zofia Pacan przybliża technikę tworzenia palmy wielkanocnej:
Zofia Pacan jest znaną i cenioną artystką ludową regionu opoczyńskiego. Uprawia wiele dziedzin tradycyjnej twórczości: hafciarstwo, plastykę obrzędową (pisanki i palmy) oraz plastykę papierową czyli wycinanki, kwiaty i pająki. Tworzy od dziecka, gdyż umiejętności nabyła od matki.

Już od lat 70 XX wieku uczestniczy w konkursach, przeglądach i wystawach sztuki ludowej, nie tylko w swoim regionie, ale także na terenie Polski. Wielokrotnie reprezentowała nasz kraj poza jego granicami. Jej prace znajdują się w kolekcjach krajowych i zagranicznych.

Pani Zofia utworzyła izbę regionalną, w której prowadzi warsztaty i spotkania. Ponadto uczestniczy w zajęciach edukacyjnych na terenie województwa łódzkiego i Polski. Także swoje dwie córki „zaraziła” miłością do kultury ludowej.

Zofia Pacan jest laureatką prestiżowej Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. Od 1985 roku należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Kontakt

ldk@ldk.lodz.pl
tel. (42) 633-98-00
e-mail: ldk@ldk.lodz.pl