Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =

„Uzbecki taniec” w Wieluniu

W Wieluńskim Domu Kultury 8 maja odbędzie się wernisaż wystawy grafik Eleny Mirzajewej pt. „Uzbecki taniec”. Autorka przyjechała do Polski z Uzbekistanu jako repatriantka. W Wieluniu, mieszkali jej przodkowie. To pierwsza wystawa prac artyski w Polsce.

Dyrektor i Pracownicy Wieluńskiego Domu Kultury mają zaszczyt zaprosić na wystawę grafik Eleny Mirzajewej „Uzbecki taniec”. Elena Mirzajewa przyjechała do Polski z Uzbekistanu jako repatriantka. Tu, w Wieluniu, mieszkali jej przodkowie. Elena z wykształcenia jest artystą – malarzem, ilustratorem, projektantem scenografii, dekoratorem. Ukończyła Republikański Kolledż Artystyczny im. K.Bechzoda przy Akademii Sztuk Pięknych w Taszkiencie oraz Narodowy Instytut Sztuk Pięknych i Wzornictwa im. K. Bekzoda, specjalność malarstwo sztalugowe. W Uzbekistanie pracowała jako redaktor artystyczny w Wydawnictwie Typograficznym Dom Twórczy „UZBEKISTAN”, udzielała się w Ogólnokrajowej Polonijnej Organizacji „Świetlica Polska”. Swoje prace prezentowała na 6 wystawach w Uzbekistanie. Wystawa „Uzbecki taniec” to jej pierwsza wystawa w Polsce.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 maja (wtorek) o 17.00 w sali widowiskowej WDK, ul. Krakowskie Przedmieście 5. Wystawa trwać będzie do 22 maja.

 

autor: Wieluński Dom Kultury