Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =

W HOŁDZIE ARTUROWI RUBINSTEINOWI

Międzynarodowa Fundacja Muzyczna im. Artura Rubinsteina w Łodzi oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszają na sesję popularnonaukową z okazji 125. rocznicy urodzin i 30. rocznicy śmierci Artura Rubinsteina, która odbędzie się 15 maja br. w bibliotece przy ul. Gdańskiej 100/102.

Międzynarodowa Fundacja Muzyczna im. Artura Rubinsteina w Łodzi oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszają na sesję popularnonaukową z okazji 125. rocznicy urodzin i 30. rocznicy śmierci Artura Rubinsteina, która odbędzie się 15 maja br. w Bibliotece przy ul. Gdańskiej 100/102.

 

Początek sesji godz. 11.00. W programie:

Artur Rubinstein – szczęśliwy artysta (prof. Irena Poniatowska),
Wizyty Artura Rubinsteina w Polsce po II wojnie światowej. Władze PRL wobec artysty (Wojciech Grochowalski),
Rubinsteiniana w zbiorach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi oraz w innych łódzkich bibliotekach publicznych (Katarzyna Kraska).

 

W bibliotece będą gościć okolicznościowe wystawy:
- „Rubinsteiniana w zbiorach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi” (wystawa czasowa 8-30 maja 2012; zapraszamy na otwarcie wystawy 8 maja, godz. 11.00),
- „Podróże Artura Rubinsteina do Polski po II wojnie światowej” (15 maja, wystawa jednodniowa).
Z recitalem chopinowskim wystąpi Tomasza Kaszuba (student Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Anny Wesołowskiej-Firlej).

 

Patronat honorowy nad sesją objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień.

Wstęp wolny.

 

autor: Julita Twardowska