Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =

„W kadrze i dymku” – konkurs wiedzy o komiksie!

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu wraz z Klubem Miłośników Fantastyki „Sagitta” oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Sieradzu zapraszają do udziału w konkursie wiedzy o komiksie „W kadrze i dymku”.
Konkurs skierowany jest do młodzieży klas VI-VIII szkół podstawowych i młodzieży szkół średnich z terenu powiatów: sieradzkiego, łaskiego i zduńskowolskiego. Laureaci otrzymają zestawy komiksów oraz nagrody niespodzianki. 

Konkurs rozpocznie się 11 października 2022 r. o godzinie 10.00 i będzie trwać do godziny 19.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 października 2022 r. 


Szczegóły w Regulaminie do pobrania poniżej.

Celem konkursu jest rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, rozbudzanie wrażliwości i umiejętności literackich, kreatywności uczestników, wzbogacanie kultury słowa, zapoznanie uczestników ze sztuką komiksową, popularyzacja komiksu jako medium edukacyjnego i międzygatunkowego, wprowadzenie w świat kultury, promocja książki i czytelnictwa oraz integracja społeczności z biblioteką.
Zadanie uczestników polega na rozwiązaniu krzyżówki i napisaniu krótkiego eseju na temat „Mój ulubiony/wymarzony bohater mangi lub anime”.


Konkurs jest elementem projektu „Bierz się za słowa”, realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Program dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury.

Do pobrania

  • 11-10-2022 godz 10:00

Kategoria

Wiadomości

Kontakt

ul. Żwirki i Wigury 4
98-200 Sieradz
tel. sekretariat: +48 43 827 16 41
e-mail: info@pbp.sieradz.pl
https://www.pbp.sieradz.pl/