Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =

W świecie muzyki elektronicznej – wystawa

Czy wiecie, że Czesław Niemen był jednym z polskich pionierów muzyki elektronicznej? Tę i inne ciekawostki możemy znaleźć w nowej wystawie online pt. „Klawisze, pokrętła, wskaźniki, czyli w świecie muzyki elektronicznej” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.
W tak trudnych i stresujących czasach poszukujemy różnych sposobów, aby odreagować problemy dnia codziennego. Jedną z form relaksu może być wsłuchiwanie się w niezwykłe brzmienia muzyki elektronicznej.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy, na której prezentujemy wybranych twórców tego gatunku, takich jak Jean Michel Jarre, Vangelis, Marek Biliński, Józef Skrzek, czy Władysław Komendarek. Ciekawostką jest fakt, iż Czesław Niemen był jednym z polskich pionierów muzyki elektronicznej. Przypominamy również zespoły Kraftwerk oraz Tangerine Dream, będące współtwórcami gatunku określanego jako rock elektroniczny. Dokonania muzyczne tych twórców dostępne są w Dziale Zbiorów Audiowizualnych w postaci płyt CD, płyt analogowych oraz kaset magnetofonowych. Dopełnienie stanowią publikacje książkowe obejmujące różne aspekty muzyki elektronicznej, elektroakustycznej
i eksperymentalnej.

Wystawę przygotował Dział Zbiorów Audiowizualnych

Wystawa dostępna jest online: WYSTAWA

Kategoria

Muzyka

Adres

ul. Gdańska 100/102, 90-508 Łódź

Kontakt

http://www.wbp.lodz.pl/
tel.: 42 663-03-00
email: kontakt@wbp.lodz.pl