Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =

"W windzie"

14 kwietnia Miejski Dom Kultury w Opocznie zaprasza na spektakl teatralny pt.„W windzie” na podstawie sztuki Jana Stępnia. Wystąpi radomszczańska grupa teatralna: "Do Trzech Razy Sztuka" w składzie: Beata – Agnieszka Chrząszcz, Jerzy – Przemysław Klekot, Jan - Janusz Kucharski

Spektakl „W windzie” na podstawie sztuki Jana Stępnia to satyra na współczesnestosunki międzyludzkie. Konwencja sztuki jest lekka, intryga opiera się narelacjach między uwięzionymi w tytułowej widzie pasażerami. Bohaterowie,którzy zmuszeni są do przerwania biegu codziennego życia starają odnaleźć się w nieco klaustrofobicznej rzeczywistości swojej „pułapki” oraz swoich …osobowości.

Treść i forma przybierają tu zaskakujący obrót. Proszę nie bać się tej windy - zastrzega autor sztuki Jan Stępień. Wprawdzie zatrzymuje się ona między piętrami, ale wreszcie rusza, a ci którzy byli w niej uwięzieni, zaczną - być może - nowe, ciekawsze życie.

Przedstawienie przygotowała grupa teatralna „Do Trzech Razy Sztuka”.Członkowie grupy to (dość) młodzi radomszczanie, od lat związani z amatorskim ruchem teatralnym. Artystyczna pasja jest tym co ich związało i … uwięziło w widzie. Spektakl „W windzie” powstał przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Radomsku. Miesiące prób w MDK zakończyły się prapremierą 13 stycznia 2012 r.na teatralnej scenie MDK. Z kolei 14 stycznia miała miejsce premiera, na którejobecny był autor sztuki – Jan Stępień. Nie ukrywał zadowolenia mówiąc, że radomszczańska wersja podoba mu się bardziej niż inna zawodowa realizacja.

Jan Stępień to poeta, prozaik, dramaturg, rzeźbiarz i rysownik. Członek Stowarzyszenia Kultury Polskiej oraz Związku Literatów Polskich. Autor m.in.:"Pajęczyny", "Pulsowania", "Łaknienia", "Końca świata" czy właśnie sztuki "W windzie". Rzeźby i rysunki wystawia w wielu miejscach w Polsce i Europie. Jego twórczość tłumaczono na język niemiecki, arabski i esperanto. Wraz z żoną MariąSzyszkowską mieszka w Nałęczowie.

 

Czas trwania: 60 min

Data: 14 kwietnia 2012 r. (sobota), godz. 18.00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Opocznie, s. widowiskowa

 

Szczegółowe informacje w Punkcie Informacyjnym oraz pod nr tel. 44 736 14 10 wew. 25 lub 27

Autor artykułu: aa/mdk/AS