Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =

Warsztaty teatralne w ramach realizacji projektu "Legendarne Łódzkie"

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi realizuje projekt „Legendarne Łódzkie”, który  zakłada promocję literatury dotyczącej województwa łódzkiego oraz utrwalanie jego dziedzictwa kulturowego. Inspiracją do realizacji projektu stał się bogaty zbiór legend i podań jakie posiada województwo łódzkie.
Jednym z elementów projektu jest realizacja 3 bloków warsztatów teatralnych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Warsztaty poprowadzi Anna Sarna, aktorka filmowa i teatralna. Podczas spotkań uczniowie z województwa łódzkiego poznają m.in. tajniki pracy aktora i wybrane techniki teatralne, które zwiększą ich umiejętności inscenizacji tekstu literackiego. Po warsztatach każda z grup przygotuje samodzielnie spektakl teatralny w oparciu o wybraną regionalną legendę. Spektakle zostaną wystawione przed publicznością w szkołach, w których uczą się dzieci biorące udział w warsztatach.

Warsztaty odbędą się w ostatnim tygodniu września 2023 r. w godz. 10.00-14.30 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi:

·    27.09.2023 r. w warsztatach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie,

·    28.09.2023 r. w warsztatach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Łęczycy,

·    29.09.2023 r. w warsztatach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie.


W ramach projektu "Legendarne Łódzkie" odbyły się trzy pikniki literackie w Działoszynie, Skansenie w Kwiatkówku i Uniejowie w trakcie których zorganizowano konkursy na najciekawsze przebranie za postać z wybranej legendy oraz na najciekawszą pracę plastyczną ilustrującą wybraną legendę. Podczas pikników można było m.in. zrobić zdjęcia przy fotościankach przedstawiających wybrane legendarne postacie i miejsca; wziąć udział w plenerowych warsztatach literacko-plastycznych OFICYNA KSIĄŻKI i zajęciach plastycznych WOREK Z LEGENDĄ; rozwiązać zagadki i rebusy z wiedzy o atrakcjach turystycznych województwa łódzkiego oraz odpocząć w strefie relaksu i bookcrossingu. Pikniki były okazją do spędzenia czasu w gronie rodzinnym i poznania ciekawych legend z województwa łódzkiego.

Projekt „Legendarne Łódzkie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Kilińskiego 45, 90-257 Łódź

Kontakt

tel. 0-42 662-33-00
e-mail: teatr@teatr-jaracza.lodz.pl
www.teatr-jaracza.lodz.pl