Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =

Warsztaty „Zagraj w Lema”

W piątek 3 września odbyły się pierwsze warsztaty dla bibliotekarzy w ramach projektu „Zagraj w Lema” (pod patronatem RegionuKultury).
Dziesięcioosobowa grupa bibliotekarek zebrała się WBP w Łodzi, aby poznać techniczne możliwości aplikacji do tworzenia mobilnych gier na smartfony. Zajęcia prowadziła trenerka Alicja Krawczyńska z firmy Good Books. Warsztaty były zaplanowane tak, aby bibliotekarki poznały krok po kroku zasady tworzenia szablonów oraz gier. Uczestniczki szkolenia miały możliwość stworzenia swojej mini gry i przetestowania jej. Podsumowaniem zajęć był udział w grze mobilnej „Literacki surfing” przygotowanej przez pracowników WBP w Łodzi. Gra prowadziła uczestników ulicami Łodzi po śladach literatów związanych z miastem.

To nie koniec warsztatów, następne szkolenia odbędą się 8 i 16 września, tym razem online i kontynuowana będzie praca nad wspólną grą na temat życia i twórczości Stanisława Lema.


Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi  realizuje projekt ,,Zagraj w Lema”. Tematem zaplanowanych wydarzeń będzie życie i twórczość S. Lema w 100-lecie urodzin.

W ramach projektu zaplanowano:

1. Warsztaty z tworzenia scenariuszy do gier i obsługi aplikacji ActionTrack.
2. Przygotowanie gry mobilnej na smartfony przez grupę przeszkolonych bibliotekarzy we współpracy z trenerem i pracownikami WBP w Łodzi, na podstawie życia i twórczości Stanisława Lema.
3. Organizacja pierwszej rozgrywki gry – rozgrywka międzybiblioteczna zgłoszonych drużyn z poszczególnych bibliotek o zdobycie jak największej ilości punktów. Po pierwszej rozgrywce międzybibliotecznej gra zostanie udostępniona użytkownikom bibliotek.
4. Włączenie klubów DKK – organizacja jednego ze spotkań poświęconego wybranej powieści S. Lema.
5. Organizacja konferencji dla bibliotekarzy – wykłady na temat życia i twórczości pisarza, spotkanie autorskie, prezentacja gry przez jej twórców. Konferencja skierowana będzie do bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa łódzkiego.

Z gry będą mogli  korzystać bibliotekarze, a przede wszystkim użytkownicy bibliotek z województwa łódzkiego. Przygotowana gra będzie nową ofertą kulturalną dla młodzieży oraz pozostałych mieszkańców województwa łódzkiego.

Zaplanowane działania mają na celu podniesienie kompetencji kulturowych i edukacyjnych bibliotekarzy i tym samym zwiększenie standardów usług świadczonych dla społeczności lokalnych.

Projekt realizowany jest przez Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń. Kontakt: d.wach@wbp.lodz.pl, a.wejman@wbp.lodz.pl, tel. 42 637 68 35.Projekt ,,Zagraj w Lema” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Kategoria

Literatura

Adres

ul. Gdańska 100/102, 90-508 Łódź

Kontakt

http://www.wbp.lodz.pl/
tel.: 42 663-03-00
email: kontakt@wbp.lodz.pl