Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Warsztaty... na strykowskim dworcu

Łódzki Dom Kultury rozpoczął działania edukacyjne w regionie promujące sztukę współczesną i zachęcające do jej twórczej interpretacji we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury. Pierwsze warsztaty plastyczne, zatytułowane "Pasiak strykowski" zorganizowane zostały 27 września w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie, a dokładnie w sali zabytkowego dworca PKP.
Dworzec poddano gruntownej rewitalizacji i oddano do użytku w 2015 roku. Od tego czasu w jednym z dworcowych pomieszczeń OKiR organizuje zajęcia i warsztaty plastyczne dla różnych grup wiekowych.
Propozycja ŁDK wpisała się w te działania – do Strykowa przyjechało 10 obrazów akrylowych na płótnach z cyklu "Pasiaki" autorstwa Arkadiusza Hablewskiego, na przełomie sierpnia i września br. pokazywanych na wystawie w Galerii Kawiarnia w ŁDK. Prace zostały zaaranżowane w przestrzeni dworca i posłużyły za punkt wyjścia do stworzenia własnej wersji pasiaków przez strykowskie seniorki oraz dzieci w wieku 8-12 lat. Pierwszy warsztat, adresowany do osób 60+, miał charakter malarski i zaowocował abstrakcyjnymi kompozycjami, kolejne dwa warsztaty – z udziałem dzieci – polegały na stworzeniu wycinanek-pasiaków. Artysta służył uczestnikom radą i zachęcał do eksperymentowania, sam malując kilka kompozycji.

Na koniec artysta dostał zaproszenie do przeprowadzenia kolejnych warsztatów w Domu Kultury w Niesułkowie w październiku br.

Poniżej fotorelacja z warsztatów.

Kategoria

Sztuka

Adres

plac Waleriana Łukasińskiego 4, 95-010 Stryków

Kontakt

42 719 81 52