Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

Wieczór autorski Sławomira Pietrasa – fotorelacja

Prezentujemy relację ze spotkania z legendą polskiego środowiska operowego – Sławomirem Pietrasem. Spotkanie odbyło się 6 czerwca w Łódzkim Domu Kultury.
Podczas wydarzenia odbyła się promocja tomu felietonów pt. "Wejście dla artystów" oraz prezentacja najnowszego zbioru publikacji pt." Zaproszenie do tańca" w całości poświęconego problematyce baletowej.

Sławomir Pietras, wieloletni dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi skomentował wydarzenia artystyczne swej niegdysiejszej sceny i odniósł się do niektórych problemów działalności Teatru Wielkiego.

Na spotkaniu można było także nabyć wspomniane publikacje książkowe z dedykacją i autografem autora.

Poniżej znajduje się fotorelacja z wydarzenia. Autorem zdjęć jest Piotr Zdrzynicki.

SŁAWOMIR PIETRAS – dyrektor teatrów operowych, menadżer kultury, publicysta, z wykształcenia prawnik. W czasie studiów był współzałożycielem, następnie prezesem Towarzystwa Przyjaciół Opery w Poznaniu, członkiem Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Muzycznej i wiceprzewodniczącym polskiej sekcji Jeunesses Musicales.
Po studiach pełnił funkcje zastępcy dyrektora w teatrach operowych Bytomia, Poznania i Wrocławia; współpracował z Conradem Drzewieckim przy tworzeniu Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego. W 1982 r. został dyrektorem naczelnym Teatru Wielkiego w Łodzi, w latach 1989–91 jednocześnie z prowadzeniem Opery Wrocławskiej. Przez kolejne cztery sezony był dyrektorem Teatru Wielkiego w Warszawie, a od 1995 do 2009 – Teatru Wielkiego w Poznaniu.
Był promotorem i współtwórcą przeglądów i festiwali baletowych  oraz dyrektorem Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie, Ave Maria w Czeladzi i Hoffmannowskiego w Poznaniu.
Odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także uhonorowany tytułem Zasłużonego Działacza Kultury.

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Kontakt

ldk@ldk.lodz.pl
tel. (42) 633-98-00
e-mail: ldk@ldk.lodz.pl