7 + 6 =
Link
7 + 6 =

Wspierali biało-czerwonych

Tego można było się spodziewać. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wśród Łowiczan bilety upoważniające do udziału we wspólnym oglądaniu meczu Polska –Grecja, w specjalnie do tego stworzonej Łowickiej Strefie Sportu.

W dniu otwarcia Mistrzostwa EURO 2012 i pierwszego meczu polskiej reprezentacji, miejsca na muszli koncertowej w parku Błonia zajęte były co do jednego. Wiele osób, chciało oglądać mecz stojąc, jednak względy bezpieczeństwa nie pozwalały na to, aby wszyscy chętni mogli znaleźć się w Publicznej Strefie Oglądania Meczów. Była euforia, łzy radości i małe rozczarowanie.

Pierwsza połowa meczu była niezwykle interesująca z racji wielu ciekawych akcji polskiej reprezentacji, których kulminacją był gol Roberta Lewandowskiego, dający Polakom prowadzenie. Radość wśród kibiców dodatkowo potęgował fakt, ze Grecy zmuszeni byli grać w „dziesiątkę”, po czerwonej kartce przyznanej greckiemu zawodnikowi. Druga połowa dla Polaków przedstawiała się mniej kolorowo. Grecy wyrównali. Dodatkowo adrenalinę polskim kibicom podniósł fakt usunięcia z boiska bramkarza Wojciecha Szczęsnego (czerwona kartka) i rzut karny podyktowany Grekom. Na szczęście gola obronił Przemysław Tytoń, zmiennik usuniętego polskiego bramkarza z pierwszego składu. Reszta meczu przebiegała ze zmiennym szczęściem dla Polaków i Greków.

Ostatecznie udało się „dowieźć” obu drużynom wynik 1:1. Mimo wielu emocji, atmosfera w strefie była wyjątkowa.

W kolejnym meczu , który odbędzie się 12 czerwca o godz. 20.45, Polska zmierzy się z reprezentacją Rosji. Będzie to na pewno ekscytujące wydarzenie. Od dziś można już nabywać wejściówki na to wyjątkowe spotkanie. Bilety są do nabycia w cenie 4 zł. w Łowickim Ośrodku Kultury w dniach: 11.06 poniedziałek 17.00-20.00, 12.06 wtorek 9.00 - 19.00

Pozostała część biletów udostępniona będzie bezpośrednio w muszli koncertowej od 19.30. Wejście na obiekt dla publiczności rozpocznie się o 20.15, na 30 minut przed rozpoczęciem meczu. Warto tam być i wspólnie kibicować polskiej drużynie.