Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

Wystawa Jana Kantego Pawluśkiewicza

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Jana Kantego Pawluśkiewicza pn. Laikonyka Krakowskiego Ego, w Boskiej Komedii Dantego. Wystawa prezentowana będzie w Pawilonie wystawienniczym na Placu Wolności do 27 listopada.
Jan Kanty Pawluśkiewicz jest twórcą wszechstronnym: utalentowany malarz, kompozytor muzyki teatralnej, filmowej, autor monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych, członek Europejskiej Akademii Filmowej - twierdzi, że maluje od zawsze.

To przez młodzieńcze upodobanie do rysunku wybrał się na wydział architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się m.in. malarstwem, grafiką i rzeźbą. Ale najczęściej posługiwał się rysunkiem, pisząc muzykę. Po raz pierwszy swoje obrazy wystawił w 1999 r., w Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu zaprezentował już wiele serii obrazów, rysunków i grafik. Kreuje w nich wyjątkowo fantazyjny i magiczny świat, zawierający szczególny ładunek emocjonalny, pełen baśniowości i radości. Ma na koncie ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Maluje w nowatorskiej, wymyślonej przez siebie, technice żel-art.

„Laikonyki” to 12. cykl w Jego malarskim dorobku. Z dużym poczuciem humoru nawiązuje tytułem wystawy „Laikonyka Krakowskiego Ego, w Boskiej Komedii Dantego” do poezji Dantego Alighieri, w której główny bohater przemierza ścieżki piekła, czyśćca i zbawiennego raju. „Boska komedia” jest na tyle ważna w twórczości autora wystawy, że parę lat temu stała się inspiracją do napisania koncertu oratoryjnego pt: „Weneckie Opowieści o Piekle i Raju”. A poza tym Jan Kanty Pawluśkiewicz mówi: „Żel-art to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsywną klasyką”. Najnowszy cykl „Laikonyki” jest najbardziej trafnym odzwierciedleniem powyższej dysertacji.

Kuratorką wystawy jest Katarzyna Cybertowicz. Jej ekspozycja w Pawilonie wystawienniczym na Placu Wolności przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.

Wstęp wolny, wystawa dostępna do 27 listopada.