Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

Z poezją przez wieki

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza 18 maja o godz. 19.00 na poetycką noc w bibliotece ph. „Z poezją przez wieki”. WIersze recytować będą: Teresa Makarska – aktorka Teatru Nowego w Łodzi i Włodzimierz Galicki – twórca scenariuszy poetyckich, świetny interpretator poezji.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza 18 maja o godz. 19.00 na poetycką noc w bibliotece ph. „Z poezją przez wieki”. WIersze recytować będą: Teresa Makarska – aktorka Teatru Nowego w Łodzi i Włodzimierz Galicki – twórca scenariuszy poetyckich, świetny interpretator poezji. Spotkanie odbędzie się w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

 

Na saksofonie grać będzie wybitny jazzman Piotr Baron. Na zakończenie będziemy wypuszczać skierki do nieba w barwach miasta: niebieskie, żółte i białe.  popularyzujący Włodzimierz Galicki Pomysłodawca, szef artystyczny i od 6 lat współorganizator comiesięcznych spotkań z "Poezją w kamienicy" odbywających się w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi.

 

Od 30 lat popularyzujący poezję, pracujący nad słowem, przygotowujący młodzież do konkursów recytatorskich, sam czytający poezję, twórca scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich. Świetny interpretator poezji.

 

Teresa Makarska Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracowała w teatrach: Bałtyckim Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie – Słupsku i Powszechnym w Łodzi. Obecnie pracuje w Teatrze Nowym. Piotr Baron Saksofonista, kompozytor i pedagog. Współpracował z wszystkimi liczącymi się polskimi i zagranicznymi jazzmanami, m.in.: Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Bo Stiefem, Jasperem Van’t Hofem, Alem Porcino, Billy Harper, David Murray’em, Kevinem Mahogany i wielu innymi. Nagrał dotąd ponad 60 płyt. a

 

autor: Mirosława Przygodzińska