Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

Złote Głosy dla Studia Wokalnego MDK Radomsko

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza 18 maja o godz. 19.00 na poetycką noc w bibliotece ph. „Z poezją przez wieki”. WIersze recytować będą: Teresa Makarska – aktorka Teatru Nowego w Łodzi i Włodzimierz Galicki – twórca scenariuszy poetyckich, świetny interpretator poezji.

 

2 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się festiwal „NAJPIĘKNIEJSZE SĄ POLSKIE PIOSENKI” PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 2012.

 

Festiwal ten to powrót do dobrej muzycznej tradycji Miejskiego Ośrodka Kultury i kontynuacja poprzednich konkursów: „Śpiewamy polskie przeboje” i „Piosenka polska jest dobra na wszystko”. W konkursowych przesłuchaniach wzięli udział podopieczni Studia Wokalnego, działającego przy Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

 

Do finałowej trzydziestki spośród 82 podmiotów wykonawczych jury zakwalifikowało trzech wokalistów z Radomska. Finałowy konkurs rozstrzygnięto 4 maja. Jury w składzie: Szymon Wydra – przewodniczący, Zbigniew Włodarczyk, Zbigniew Suski. Po przesłuchaniu 29 wykonawców postanowiło wybrać „Złotą Dziesiątkę” finalistów II Piotrkowskiego Festiwalu Piosenki „Najpiękniejsze są polskie piosenki”. Najwyższe laury - „Złote głosy” - trafiły do rąk wokalistów z Radomska: Niny Klimczyk, Pauliny Białek i Pawła Bartnika, którzy stanowili najliczniejszą grupę laureatów reprezentujących jedną placówkę.

 

Atrakcją dla wszystkich nagrodzonych był koncert muzyków zespołu „Carpe Diem” - Szymona Wydra i Zbigniewa Suskiego. Koncert miał charakter wyjątkowy, ponieważ publiczność usłyszała największe hity zespołu w nowych, akustycznych aranżacjach i miała możliwość wspólnego śpiewania z Artystami popularnych przebojów.

 

autor: Magdalena Blada