Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =

"Życie i twórczość Daniela Olbrychskiego"-konkurs

Ponad 120 uczniów z radomszczańskich szkól wzięło udział w konkursie Wiedzy o filmie „Życie i twórczość Daniela Olbrychskiego”. Konkurs to jeden z elementów VIII Dni Kina, których bohaterem w tym roku jest Daniel Olbrychski.

Konkurs, do którego przystąpiło 41 trzyosobowych drużyn z 6 radomszczańskich szkół ponadgimnazjalnych oceniało jury w składzie:

Aleksandra Kędra - przewodnicząca, Jolanta Dąbrowska, Dorota Gołębiowska, Krystyna Michalska, Mariola Rudecka, Jadwiga Banaszczyk.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Podczas I etapu uczestnicy rozwiązywali test dotyczący życia i dorobku artystycznego Daniela Olbrychskiego oraz treści, problematyki i przesłań płynących z filmów "Brzezina", "Małżeństwo z rozsądku", "Wszystko na sprzedaż", "Popioły".

II etap składał się z części testowej o wyższym stopniu trudności oraz pytań do sekwencji filmowych. Ostatnim zadaniem było polecenie napisania krótkiej wypowiedzi na temat: "Odwołując się do problematyki obejrzanych filmów z Danielem Olbrychskim, dowiedź, że kreacje filmowe wymagają od aktora wszechstronnych talentów i umiejętności".

Ogłoszenie zwycięzców konkursu, który odbył w Miejskim Domu Kultury w Radomsku nastąpi 13 kwietnia podczas Gali Finałowej. Również w tym dniu zostaną wyłonieni laureaci Konkursu na etiudę filmową „Radomsko moje miasto na ziemi”.

Gala Finałowa rozpocznie się o godz. 12.00, a jej gościem specjalnym będzie bohater Dni Kina czyli Daniel Olbrychski.

Organizatorami przedsięwzięcia są Miejski Dom Kultury w Radomsku i I Liceum Ogólnokształcące im. F. Fabianiego w Radomsku.
Autor artykułu: MB/AS