Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
01-09-2021

Dożynki i Piknik Rodzinny w Smardzewicach

29 sierpnia w gminie Tomaszów Mazowiecki w Sanktuarium pw. Św. Anny w Smardzewicach odbyła się Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich rolników. W podziękowaniu za zebrane plony mieszkańcy Twardej, Tresty i Smardzewic przynieśli w darze chleby wypieczone z tegorocznej mąki oraz wieńce dożynkowe, które zostały poświęcone przez ojca proboszcza Mariusza Kapczyńskiego. Po mszy świętej na terenie parku przykościelnego odbył się Piknik Rodzinny Parafialno-Gminny.
Uroczystość rozpoczął koncert orkiestry dętej ze Smardzewic.

Organizatorzy pikniku: Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki – Franciszek Szmigiel, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział w Łodzi – Janusz Ciesielski oraz Proboszcz parafii pw. Św. Anny w Smardzewicach – o. Mariusz Kapczyński podziękowali za przybycie zaproszonym gościom, wśród których byli: Pan Antoni Macierewicz – Marszałek Senior, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Robert Telus - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Ewa Wendrowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Pan Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Pan Wojewoda Tobiasz Bocheński przesłał list skierowany do rolników i organizatorów pikniku.

W bogatej części artystycznej, którą poprowadziła Monika Saktura dyrektor Gminnego Domu Kultury wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca „Mali Smardzewianie”, zespół „Wokalni” z MCK w Tomaszowie Mazowieckim, Zespół Folklorystyczny „Sami Swoi” z Twardej, Zespół „Kalina” z Wąwału, Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”, Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie”, Kapela „Fakiry” oraz zespół muzyczny „Inny Wymiar”.

Wszyscy uczestnicy pikniku mogli skosztować dań i przekąsek przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich ze: Smardzewic, Twardej, Jadwigowa i Tresty oraz grilla. Na najmłodszych czekały dmuchańce oraz moc atrakcji przygotowanych przez Gminny Dom Kultury w Wiadernie. O bezpieczeństwo dbali Strażacy Ochotnicy z Twardej i Smardzewic.

Kategoria

Wiadomości