Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
13-03-2024 godz 19:00

HAŃBA! w Łasku

Szanowni Państwo, to jest…HAŃBA!
W 2018 roku zespół Hańba! został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literacko polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”. Hańba! jest również laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemena (Nowa Tradycja 2014).

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa 'Hańba!' powstała jako fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnowali zło otaczającego ich świata lat 30. i 40.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm przy wsparciu poetów (zarówno dobrze - Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szymański, Szenwald, Ginczanka, Wittlin – znanych) oraz podwórkowego instrumentarium. W 10. roku działalności zespołu nie sposób już jednak odróżnić, gdzie kończy się fikcja i historyczny anturaż, a gdzie rozpoczyna się opowieść o smutnym obliczu lat. 20 XXI wieku.

"Kryzys" to czwarty album studyjny krakowskiego zespołu Hańba! wydany 1 maja 2023 przez wydawnictwo Antena Krzyku przy wsparciu wytwórni Karoryfer Lecolds. "Kryzys – słowo, które na dobre zagościło w naszym codziennym języku i paraliżuje wszelkie działania, nie tylko społeczne. Na kryzysowym albumie opowiadamy o różnych jego odsłonach: gospodarczej, politycznej, moralnej, osobistej. I choć wydaje się, że kryzysy przychodzą i odchodzą, to czytając teksty poetów sprzed niemal stu lat, coraz trudniej uwierzyć, że opuszczą nas całkowicie. Ukojenie przynoszą jedynie sztuka i muzyka, które możemy przeżywać wspólnie. Zróbmy to razem! Kryzys to niedobory, zatem ascetycze w środki są piosenki, które stworzyliśmy. Każda z nich zawiera współbrzmienie tylko 4 instrumentów oraz głosów. Wszystko po to, by jeszcze lepiej usłyszeć słowa i poczuć rozwibrowanie dźwięków – dokładnie tak, jak wykoncypowaliśmy to sobie na jednym z krakowskich podwórek pewnego przedwiośnia 1933 roku."

Grupa wystąpi w ŁDK w ramach krótkiej trasy koncertowej.
13 marca 2024 r. godz. 19.
Bilety 50 zł do kupienia w ŁDK oraz online na biletyna.pl