Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
21-06-2022

I miejsce dla Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie”

I miejsce dla Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie” na II Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów, Śpiewaków i Kapel Ludowych „Na Przydrożku”  w Wymiarkach w woj. lubuskim.
„Smardzewianie” znów z I nagrodą. W miniony weekend Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie” wziął udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów, Śpiewaków i Kapel Ludowych „Na Przydrożku” w Wymiarkach w woj. lubuskim, gdzie zdobył I nagrodę zaś zespołowa kapela wyróżnienie w „Bitwie Kapel”.

Niemal trzydzieści zespołów i solowych wykonawców z całej Polski miało okazję zaprezentować się podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Ludowych, Śpiewaków i Kapel Ludowych "Na Przydrożku", który zorganizowano w Wymiarkach 18 czerwca. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu było wesele. Poziom uczestników był bardzo wysoki. Pogoda nie rozpieszczała prezentujących się zespołów, 30- stopniowy upał dawał się we znaki wszystkim. Festiwal zakończył się wspólną potańcówką.

Smardzewianie mogli się udać w tak daleką podróż dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim i Gminnego Doku Kultury w Wiadernie.

Gratulujemy!

Kategoria

Wiadomości