Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
01-12-2021

Jubileusz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zduńskiej Woli

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli ma już 75 lat!
Przez ten czas z niewielkiej placówki przekształciła się w skomputeryzowaną bibliotekę dysponującą zasobnym księgozbiorem. Księgozbiór w pierwszych latach funkcjonowania biblioteki opierał się na darach od towarzystw i osób prywatnych. W 1977 roku zbiory biblioteki powiększyły się o dokumenty po pisarzu Jerzym Szaniawskim. W 1978 roku nastąpiło przekształcenie placówki w Miejską Bibliotekę Publiczną, a rok później decyzją wojewody sieradzkiego bibliotece nadano imię Jerzego Szaniawskiego i wydano z tej okazji okolicznościowy ex libris.
W roku 1987 Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli ufundowało bibliotece tablicę z popiersiem Jerzego Szaniawskiego, która widnieje na froncie budynku przy ulicy Łaskiej 12.

Od 2002 roku placówka sprawuje nadzór nad bibliotekami w powiecie: MiGBP w Szadku i GBP w Zapolicach w ramach powierzonych zadań biblioteki powiatowej. W 2009 roku rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Książki, którego celem jest kreowanie mody na czytanie oraz promowanie współczesnej literatury polskiej i obcej.

Biblioteka cały czas ewoluuje udostępniając zbiory, upowszechniając wiedzę i dorobek kultury za pośrednictwem zasobów tradycyjnych oraz jako miejsce przestrzeni elektronicznej, opartej na nowoczesnych technologiach tworząc model hybrydowy biblioteki.

26 listopada 2021 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli obchodziła Jubileusz 75-lecia. W rocznicę istnienia biblioteki podziękowania i najlepsze życzenia jej pracownikom, na ręce dyrektora – Lidii Reflandowskiej-Jagielskiej, złożyli wszyscy zgromadzeni Goście. Spotkanie było okazją do wspomnień, życzeń.

Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego Jubileusz 75-lecia MBP:

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Łaska 12, 98-220 Zduńska Wola

Kontakt

http://www.bibliotekazdwola.pl/
tel. 43 823-30-62
biblzd@poczta.onet.pl