Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
24-10-2021 - 24-10-2021

Koncert pieśni religijno-patriotycznych „Dziękujemy za wolność”

W niedzielę 24 października w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach odbył się koncert pieśni religijno-patriotycznych pod hasłem „Dziękujemy za wolność”. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.
W gościnnych progach sanktuarium wszystkich zgromadzonych, a w szczególności kapelę Fakiry z Piotrkowa Trybunalskiego powitał Proboszcz parafii o. Mariusz Kapczyński.

Kapela wystąpiła w składzie: Gabriela Krawczyńska-Tesarska - skrzypce, Marek Doleciński - vocal, instrumenty perkusyjne, Marcin Saktura - gitara basowa, Michał Mroziński akordeon, Dariusz Siwak - gitara, banjo.

W jej wykonaniu usłyszeliśmy takie utwory jak: „Wojenko, Wojenko", „O mój rozmarynie", „Rozkwitały pąki białych róż", „Jak długo na Wawelu” i wiele innych.

Koncert był wyrazem wielkiego szacunku wyrażonego muzyką i pieśnią, w podziękowaniu dla tych, którzy oddali swoje życie dla wolnej Polski.
Za sprawą bardzo licznie zgromadzonej publiczności śpiew w murach sanktuarium rozbrzmiewał cudownie. Atmosfera była wspaniała wręcz rodzinna.

Na zakończenie o. Mariusz Kapczyński i wójt gminy Franciszek Szmigiel skierowali słowa podziękowania do wykonawców oraz wszystkich przybyłych na koncert. Szczególne podziękowania skierowali do organizatorów koncertu, Moniki Saktury dyrektora Gminnego Domu Kultury i Marii Robak menedżera kultury.
  • 24-10-2021 - 24-10-2021

Kategoria

Wiadomości

Adres

Główna 11, 97-213 Smardzewice

Kontakt

+48447108611