Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
16-11-2021

Konserwacja powozów z kolekcji Muzeum w Łowiczu

Muzeum w Łowiczu informuje o realizacji projektu „Konserwacja powozów z kolekcji Muzeum w Łowiczu”.
W ramach projektu przeprowadzono konserwację 4 zabytkowych pojazdów konnych, które przechowywane były w mini skansenie przy muzeum. Sanie, wóz koszowy i tzw. wóz pod brykę reprezentują konne pojazdy zimowe i letnie używane na wsi łowickiej w okresie od przełomu XIX i XX w. po lata 20. XX w. Z kolei ostatni z zakwalifikowanych pojazdów to miejska dorożka z 1936 r.
Po zakończeniu prac konserwatorskich pojazdy zostały przewiezione do Skansenu w Maurzycach – ekspozycji plenerowej Muzeum w Łowiczu, gdzie są prezentowane w budynku remizy.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Wspieranie Działań Muzealnych w kwocie 119.000,00 PLN przy całkowitym koszcie zadania 149.000,00 PLN.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej muzeum, na której zaprezentowane zostały efekty prac konserwatorskich w postaci plików pdf oraz do obejrzenia filmu promującego zadanie, zrealizowanego we współpracy z Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.

Kategoria

Muzea

Adres

Stary Rynek 5/7 99-400 Łowicz

Kontakt

http://muzeumlowicz.pl/
tel. 46 837 39 28
email: sekretariat@muzeumlowicz.pl