Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
31-10-2023

Plakat artystyczny – warsztaty

W poniedziałek, 30 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyły się warsztaty, na których uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 uczyli się jak wykonać plakat promujący książkę.
W tajniki tworzenia plakatu wprowadził siódmoklasistów artysta grafik Marcin Grabia, nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się co to jest plakat, na co zwrócić uwagę przy jego tworzeniu, jak trafić do odbiorcy. Uczestnicy warsztatów sami wybierali książki do jakich stworzą plakat.

Warsztaty dotyczące tworzenia plakatów były częścią projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej pod nazwą "Mój pomysł to książka" dofinansowanego z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Celem projektu jest przekonanie nieczytających do czytania, wykorzystując zarówno standardowe środki przekazu jak i nowoczesne technologie oraz promocja książki z wykorzystaniem tradycyjnych form oraz nowoczesnych technologii cyfrowych.

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Łaska 12, 98-220 Zduńska Wola

Kontakt

http://www.bibliotekazdwola.pl/
tel. 43 823-30-62
biblzd@poczta.onet.pl