Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
28-06-2024 godz 20:00 - 29-06-2024 godz 21:30

Rawa JAZZ FEST

Filmowe hity w jazzowych aranżacjach zabrzmią w sercu Rawy. Czeka nas prawdziwa muzyczna uczta! Po raz pierwszy w kulturalnej historii miasta mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na dwudniowy festiwal jazzowy RAWA JAZZ FEST!
Pomysłodawcą tego wydarzenia jest Grzech Piotrowski, muzyk, kompozytor i instrumentalista, który wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami był grudniową Gwiazdą na Gwiazdkę. Okazuje się, że od idei do realizacji, droga całkiem krótka, bo zaledwie półroczna. Przy wsparciu Piotra Irli, burmistrza Rawy Mazowieckiej oraz zaangażowaniu ze strony dyrektora Miejskiego Domu Kultury Grzegorza Klimczaka  – mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na rozpoczynające lato dwudniowe święto jazzu w samym sercu naszego miasta!

RAWA JAZZ FEST 28 i 29 czerwca, obydwa koncerty rozpoczną się o godz. 20:00 Plac Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej, wstęp wolny!!

Co Wam zaproponujemy? Festiwal otworzą w piątkowy (28.06) wieczór HITY FILMOWE WSZECH CZASÓW w wykonaniu NATALIA ŚWIERSZCZYŃSKA BAND! To, co amerykański powieściopisarz Francis Scott Fitzgerald określił mianem epoki jazzu, zbiegło się w czasie z upadkiem niemych filmów i narodzinami „mówiących” obrazów pod koniec lat 20. ubiegłego wieku. Tak zaczął się długi i owocny „romans” pomiędzy jazzem a kinem, a wiele z najlepszych jazzowych ścieżek dźwiękowych zostało uznanych za klasykę gatunku. Dajcie się uwieść słuchając znanych i lubianych melodii z kultowych filmów w jazzowych aranżacjach.
W repertuarze znajdą się m.in.:
- Moon River - Audrey Hepburn
- At last - E5a James
- The Lady is a Tramp - Frank Sinatra
- Somewhere Over The Rainbow - Judy Garland
- Whatever Lola Wants - Sarah Voughan
- My Way - Frank Sinatra

Natalia Świerczyńska jest absolwentką wokalistyki jazzowej Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Poznaniu w klasie dr Janusza Szroma. Była uczestniczką VI edycji The Voice of Poland w drużynie Edyty Górniak. W 2019 roku ukazała się jej płyta z przebojami Franka Sinatry "Winter Songs of Frank Sinatra". Rok później premierę miał jej pierwszy autorski album pt. "O północy" to poruszające historie o tęsknocie za pięknem, dobrem i miłością. Inspiracją do jego stworzenia były historie babci artystki z czasów wojny. Artystce na rawskiej scenie będzie towarzyszył jazzowy Quintet.

W sobotę (29.06) GRZECH PIOTROWSKI & ALCHEMIK BIG BAND muzycznie opowiedzą historię 100 LAT JAZZU W POLSKIM KINIE. To niezwykłe muzyczne przedsięwzięcie prezentuje dorobek artystyczny polskiej sceny jazzowej wykorzystywany w znanych i lubianych serialach minionych dekad. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje stu lat polskiej kinematografii w wykonaniu Alchemik Big Band oraz wokalistów: Ady Kiepury, Martina Fitcha, Tamary Behler.
W repertuarze znajdą się kompozycje tytanów polskiego jazzu w oryginalnych, filmowych aranżacjach z dodatkiem jazzowych improwizacji. Wybrzmią m.in.:
- „Stawka większa niż życie” – muzyka z serialu – Jerzy Matuszkiewicz
- 07 zgłoś się - Włodzimierz Korcz - Ballada "07"
- Wojna domowa muz. Jerzy Matuszkiewicz,
- O mnie się nie martw - Katarzyna Sobczyk
- Hanka Ordonówna - Miłość ci wszystko wybaczy
- Eugeniusz Bodo - Umówiłem się z nią na dziewiątą oraz Sex appeal
- Temat przewodni - muzyka z serialu Janosik /Jerzy 'Duduś' Matuszkiewicz
- Czterej pancerni i pies - czołówka z filmu, piosenka Deszcze niespokojne
- Andrzej Zaucha - C'est la vie (muz. Wiesław Pieregorólka)
- Hanna Banaszak W moim magicznym domu,
- Grażyna Łobaszewska - Czas nas uczy pogody
- Czterdzieści lat minęło... - Andrzej Rosiewicz (czołówka i piosenka z serialu)
- Henryk Kuźniak - Jeszcze raz Vabank
- Róża czerwona - piosenka z filmu "Jak rozpętałem drugą wojnę światową"

Tych, którzy gościli w Rawie na koncercie gwiazdkowym nie musimy przekonywać, że Alchemik Big Band to na scenie prawdziwa petarda. Choć jest to stosunkowo młody zespół, bo powstał w 2020 roku, od razu znalazł miejsce w czołówce polskiego jazzu. W ciągu zaledwie trzech lat zagrał kilkadziesiąt koncertów (w tym w Rawie Mazowieckiej!) i nawiązał współpracę z gwiazdami polskiej estrady – Ewą Bem, Wiesławem Pieregorólką czy Festiwalem „Old Jazz Meeting” w Iławie. 
  • 28-06-2024 godz 20:00 - 29-06-2024 godz 21:30

Kategoria

Muzyka

Adres

ul. Krakowska 6c, 96-200 Rawa Mazowiecka

Kontakt

tel: + 48 46 815 47 11
mdkrawa@interia.pl
http://mdkrawa.pl