Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
02-10-2021

„Smardzewianie” i „Ciebłowianie” na podium!

Podium dla zespołów „Smardzewianie” i „Ciebłowianie” z Gminy Tomaszów Mazowiecki na VII Spotkaniach Folklorystycznych ETNOSTRADA 2021 w Częstochowie!
2 października 2021 r. w Częstochowie odbyły się VII Spotkania Folklorystyczne ETNOSTRADA 2021, których organizatorem był Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Na scenie w Akademickim Centrum Kultury "Klub Politechnik" prezentowały się dwadzieścia dwa zespoły folklorystyczne, śpiewacze, obrzędowe i taneczne. Tegorocznym tematem przewodnim wydarzenia było Wesele.

Gminę Tomaszów Mazowiecki i Gminny Dom Kultury w Wiadernie reprezentowały dwa zespoły: Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie” ze Smardzewic i Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” z Ciebłowic Dużych. Ich kunszt artystyczny i pasje do śpiewu i tańca doceniło profesjonalne jury. Dwie pierwsze nagrody przypadły zespołom z gminy Tomaszów Mazowiecki.
I miejsce zajął Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie”, a II miejsce Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”.

Podczas całego wydarzenia panowała wspaniała, przyjazna atmosfera, radość ze wspólnego muzykowania i propagowania kultury. Był to dzień pełen emocji i radości.

Gratulujemy Zespołom i życzymy kolejnych sukcesów. Brawo!

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.
  • 02-10-2021

Kategoria

Wiadomości