Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
05-06-2022 - 05-06-2022

XIII Powiatowe Miodobranie w Żelechlinku

Za nami tegoroczne „XIII Powiatowe Miodobranie – Żelechlinek 2022”, którego organizatorami byli Wójt Gminy Żelechlinek Bogdan Kaczmarek i Starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski
Miodobranie odbyło się w niedzielę 5 czerwca.

Na uroczystość przybyło wielu gości, wśród nich dyrektor Gminnego Domu Kultury Monika Saktura i menedżer kultury Maria Robak.

Jednym z wielu wydarzeń był konkurs kulinarny, w którym Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Smardzewic pod przewodnictwem Barbary Grad. Do konkursu na najsmaczniejszy „Miodowy Przysmak” Panie przygotowały wiele potraw na bazie miodu: przepyszną kaczkę nadziewaną jabłkami z żurawiną, macerowaną w miodzie z przyprawami korzennymi w czerwonym winie, kacze udka w miodzie i winie, pieczone jabłka nadziewane żurawiną i rodzynkami z miodem, miodowy tort oraz wiele innych smakołyków. Była to prawdziwa uczta dla miodowych smakoszy. Potrawy przygotowane przez Panie z KGW ze Smardzewic zostały wysoko ocenione przez komisję, która reprezentacji przyznała II nagrodę w konkursie.

Poniżej smaczna fotorelacja z wydarzenia.
  • 05-06-2022 - 05-06-2022

Kategoria

Wiadomości

Adres

97-226 Żelechlinek