Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =

Zamek w Drzewicy

Fot. Radek Redman Stępień / Urban Explorer Łódź

Drzewica to małe miasteczko położone w powiecie opoczyńskim nad rzeką Drzewiczką. I to właśnie tam możemy zobaczyć ruiny Zamku. Budowla wybudowana została w stylu gotycko-renesansowym w XVI wieku, z inicjatywy arcybiskupa gnieźnieńskiego Macieja Drzewickiego i miała przyćmić znajdujące się w niedalekiej odległości zamki królewskie w Inowłodzu i Opocznie.
Wzniesiony od fundamentów zamek przybrał formę gotyckiego kasztelu bronionego przez cztery narożne baszty. Głównym materiałem budulcowym był piaskowiec wzmocniony gdzieniegdzie cegłą. Robił ogromne wrażenie wysokimi murami z gankami straży, flankowaną basztami linią muru, podwójną fosą i zwodzonymi mostami. W większości jednak była to jedynie dekoracja mająca imitować wielką obronność.

Mimo iż zamek jest niestety ruiną, nadal imponuje, zwłaszcza w skali naszego województwa, które nie obfituje w warownie. Obecnie zamek można podziwiać jedynie z zewnątrz, a wszystkie wejścia prowadzące na dziedziniec zostały zabezpieczone przez prywatnego właściciela.

Więcej informacji: https://www.drzewica.pl/page/zamek

Fot. Radek Redman Stępień / Urban Explorer Łódź

Kategoria

Wiadomości

Adres

plac Kościuszki 41, 26-340 Drzewica